صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مدیر كارآمدی بسیج جامعه زنان كشور خبر داد: ایجاد مشاغل خانگی برای بانوان سرپرست خانوار توسط بسیج

افضلی گفت: به صورت ویژه زنان سرپرست خانوار را مورد هدف قرار دادیم و برای درآمدزایی آنها در حوزه مشاغل‌های خانگی بسترهایی را فراهم کردیم.

1400/09/03
|
11:00
|

دکتر مرضیه افضلی، مدیر کارآمدی بسیج جامعه زنان کشور در مصاحبه تلفنی در برنامه «صبح و گفتگو» به مناسبت هفته بسیج بیان کرد: این قشر در حوزه خدمت رسانی و اشتغال زایی فعالیت می کند و به دنبال ارتقاء کارآمدی نظام جمهوری اسلامی هستیم.

وی بسیج را نیروی مردمی خواند و اظهار کرد: امروز نیز مردمی که می خواهند در راه تحقق آرمان های انقلاب گام بردارند به عضویت بسیج درآمده و در فعالیت های آن مشارکت دارند و سازمان بسیج به منظور بسترسازی برای تسهیل کنش مردم ایجاد شده است.

مدیر کارآمدی بسیج جامعه زنان کشور در رادیو گفت و گو با بیان اینکه فعالیتهای اجتماعی از فعالیت شغلی متفاوت است خاطرنشان کرد: پس از تحصیل در دانشگاه ناخوداگاه افراد به سمت شغل می روند اما وظایف مادری و همسری نیز برای بانوان تعریف شده است؛ لذا نوع اشتغالی که برای بانوان تعریف می شود باید به گونه ای باشد که با این وظایف تعارض نداشته باشد و بیشتر استعدادها و توانمندی بانوان به کار گرفته شود.

افضلی یادآور شد: در بسیج در بحث اشتغال زایی به صورت ویژه برای فعالیت های بانوان بسترهای کنشگری را فراهم کردیم و به صورت ویژه زنان سرپرست خانوار را مورد هدف قرار دادیم و برای درآمدزایی آنها در حوزه مشاغل های خانگی بسترهایی را فراهم کردیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو