صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

كارشناس ارشد بازار بورس: مجلس، قانون بورس بهادار را اصلاح کند

حاجی وند در مصاحبه با رادیو گفت وگو از نمایندگان مجلس درخواست کرد که هر چه سریع تر اصلاح قانون بورس بهادار را در دستور کار خود قرار دهند.

1400/09/10
|
12:37
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر مهدی حاجی وند، کارشناس ارشد بازار بورس و سرمایه درمورد آخرین وضعیت بورس با برنامه «صبح و گفتگو» مصاحبه تلفنی کرد.

حاجی وند گفت: بازار سرمایه حساس ترین بازار هر کشور و اقتصادی است و قطعاً هر خبری می تواند روی آن تاثیرگذار باشد.

وی افزود: ما به صورت سنتی در تابستان و زمستان برق و گاز فولادی ها و سیمانی ها را قطع می کنیم که این متاسفانه عادی شده و تأثیر خودش را هم می گذارد و باعث افزایش قیمتها می شود.

کارشناس ارشد بازار بورس و سرمایه در رادیو گفت وگو تصریح کرد: بازار سرمایه زمانی به تعادل می رسد که زیربناها را اصلاح کنیم چراکه بورس همیشه آئینه تمام نمایی از وضعیت اقتصادی کشور بوده و وقتی در شرایط کمبود گاز و برق از صنایع مایه می گذاریم طبیعی است که بورس هم واکنش نشان دهد.

حاجی وند با بیان اینکه تجربه فروش قسطی سهام در دنیا یک تجربه ناموفق است گفت: مشکل امروز مردم در بازار سرمایه پول داشتن یا نداشتن نیست که چند برابر ارزش پولشان وثیقه بگذارند و وام بگیرند تا دوباره سهام بخرند لذا مسئولان باید از اظهارات ناپخته خودداری کنند.

کارشناس ارشد بازار بورس و سرمایه در رادیو گفت وگو ضمن اذعان به نقش مهم مجلس در احیای بازار سرمایه تأکید کرد: نمایندگان مجلس باید هر چه سریع تر اصلاح قانون بورس بهادار را در دستور کار قرار دهند.

در ادامه این مجله خبری تحلیلی به مناسبت روز مجلس، دکتر ذبیح الله اعظمی ساردویی، دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با رادیو گفت‌وگو مصاحبه تلفنی کرد.

اعظمی ساردویی با بیان اینکه مجلس موظف به وضع قوانین و نظارت بر اجرای قوانین است گفت: ما امروز چهارشنبه با وجود حضور رئیس جمهور در مجلس اما هم اکنون در استان بوشهر هستیم و وظیفه نظارتی را دنبال و از همایش خرما و نخلستان بازدید می کنیم.

وی به دو دستاورد مهم کمیسیون کشاورزی در مجلس یازدهم اشاره و بیان کرد: دستاورد نخست، تصویب قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی بود که به دنبال آن قیمت خرید تضمینی منطقی تر و واقعی تر تعیین شد و دستاورد دوم هم طرح «تقویت امنیت غذایی و مانع زدایی از بخش کشارزی» است که در 15 ماده مصوب گردید.

دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمیسیون کشاورزی، در قالب این طرح پشتیبانی های زیادی برای بخش کشاورزی لحاظ کرده و امیدواریم که سریع تر تصویب نهایی و به دولت ابلاغ شود.

اعظمی ساردویی در مصاحبه با رادیو گفت وگو یادآورشد: متاسفانه کشورهای حاشیه خلیج فارس به خاطر جام جهانی 2022 درختان تنومند ما را می خریدند و با کشتی حمل می کردند که این عوارض و تبعات زیادی داشت اما خوشبختانه اینها را برگرداندند.

این نماینده مجلس با اشاره اینکه زیرساخت های لازم برای برداشت و صادرات خرما در کشورمان فراهم نیست گفت: امیدواریم با پیگیری های مجلس و وزیر جهاد کشاورزی اداره کل نخیلات مجددا در وزارت جهاد کشاورزی احیا شود تا بتوانیم این مشکلات را رفع کنیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو