صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

قائم مقام سازمان تحقیقات كشاورزی: ایران جزو پنج کشور اول دنیا در تولید عسل است

قائم مقام سازمان تحقیقات کشاورزی در خصوص وضعیت تولید عسل در ایران گفت: بعد از انقلاب تولید عسل بر اساس آخرین آمار وزارت جهاد کشاورزی به 81 هزار تن رسیده است. از نظر تعداد کلونی زنبور عسل و تولید عسل جزو پنج کشور اول دنیا هستیم.

1396/05/09
|
11:40
|


برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفت و گو با موضوع عسل و با حضور دکتر غلامحسین طهماسبی قائم مقام سازمان تحقیقات کشاورزی و عضو هیئت مدیره انجمن علمی زنبور عسل ایران و عفت رئیسی مدیرعامل اتحادیه زنبورداران کشور به روی آنتن رفت.

دکتر غلامحسین طهماسبی در خصوص وضعیت تولید عسل در ایران گفت: بعد از انقلاب تعداد کلونی ها از زیر یک میلیون به 7.5 میلیون کلونی رسیده و تولید عسل بر اساس آخرین آمار وزارت جهاد کشاورزی به 81 هزار تن رسیده است. از نظر تعداد کلونی زنبور عسل و تولید عسل در کشور جزو پنج کشور اول دنیا هستیم.

وی با بیان اینکه به لحاظ کمی شرایط بسیار خوبی در زنبورداری به وجود آمده است، ابراز داشت: پتانسیل خوبی در کشور داریم برای اینکه زنبورداری می تواند توسط جوان هایی که به دنبال اشتغال هستند توسعه پیدا کند و با سرمایه کم، قابلیت دارد تا جوان ها گرایش پیدا کنند.

قائم مقام سازمان تحقیقات کشاورزی در عین حال گفت: به لحاظ متوسط تولید عسل با حدود 11 تا 12کیلوگرم عسل در هر کلونی در سال، در دنیا شرایط خوبی نداریم. در کشورهای پیشرفته دنیا متوسط تولید بالای 30 کیلو گرم از هر کلونی است.

وی در خصوص کیفیت عسل و عسل طبیعی در کشور عنوان کرد: به دلیل ریشه های اعتقادی و دینی، باعث شده گرایش به مصرف عسل، مثبت و خوب باشد اما عدم اعتماد مردم و توزیع عسل های غیر طبیعی و تقلبی باعث شده اعتماد کاهش پیدا کند و مصرف عسل بالا نرود و در حد مطلوب خودش نباشد.

وی با اشاره به عسل های حرارات دیده گفت: اولا زنبورداران مجبور هستند برای جلوگیری از تخمیر، عسل را پاستوریزه کنند تا برای مدت قابل قبولی ماندگاری داشته باشد و ترش نشود اما این حرارت دادن با چارچوب و قوانین خودش است.

عضو هیئت مدیره انجمن علمی زنبور عسل ایران افزود: حرارت بیش از حد عسل باعث بی کیفیت شدن عسل می شود، برخی از زنبورداران بخاطر جلوگیری از شکرک زدن عسل را حرارت می دهند و گاها با حرارت غیر استاندارد از کیفیت عسل کاسته می شود.

در ادامه عفت رئیسی زنبورداری را یک حرفه با هزینه کم و مدت زمان آموزش کوتاه دانست و گفت: در بین کسب و کارهای کشاورزی، زنبور عسل از اقبال خوبی در بین جوانان و افرادی که جویای شغل هستند، برخوردار است. این کار با آموزش کوتاه برای افراد جویای کار و علاقه مند توسط تعاونی ها و با هزینه اندک قابل اجرا است. پروسه آموزش سه ماهه است.

وی به افرادی که تازه شروع به کار در حوزه زنبورداری می کنند، توصیه کرد: برای شروع کار توصیه می کنیم افرادی که سال اول کارشان است، زیاد کندو خریداری نکنند و حداکثر با 10 کندو شروع کنند. فکر می کنم با لوازم های مخصوص این حرفه یک فرد می تواند با 10 میلیون خودش را محک بزند و بعد می تواند به راحتی تعداد کندوها را افزایش دهند.

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران کشور نقش آموزش را در زنبورداری بسیار موثر دانست و اظهار داشت: زنبوردارانی موفق بوده اند که حالت استاد و شاگردی را رعایت کرده اند و در کنار یک زنبوردار حرفه ای آموزش دیده اند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو