صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

معاون اداره كل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش خبر داد: نزدیک به 20 برنامه ملی با حدود 25 هزار دانش آموز در حال اجرا است

علی عراقی گفت: علاوه بر برنامه هایی که در سطح مناطق و شهرستان ها برای دانش آموزان پیش بینی شده، برنامه های ملی نیز شامل اردوهای ملی، جشنواره های فرهنگی هنری، کنگره و همایش های دانش آموزی پیش بینی شده .

1396/05/14
|
11:44
|

برنامه "صبح و گفت‌وگو" رادیو گفت و گو با موضوع اوقات فراغت و با حضور علی عراقی معاون اداره کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش به روی آنتن رفت.

علی عراقی با اشاره به برنامه هایی که در زندگی هر فردی وجود دارد، گفت: برای زندگی خود می توانیم دو دسته برنامه دشته باشیم یک برنامه های روتین و اجباری که داریم و یک برنامه هایی که در زمان فراغت و با میل و رغبت و داوطلبانه آن را انجام می دهیم برای اینکه از فرصت هایی که آن در اختیار ما است بهینه استفاد کنیم و به حیات طیبه و تعالی انسانی راه پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در دو بخش اوقات فراغت را برای دانش آموزان برنامه ریزی کرده است، عنوان کرد: یکی اوقات فراغت سال تحصیلی است که ساعاتی را بعد از تحصیل در مدارس با برنامه های متنوع و متعددی برای دانش آموزان پیش بینی کردیم.

معاون اداره کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در فصل تابستان نیز با توجه به اوقات فراغتی که در این فصل وجود دارد، برنامه های ریزی های متنوعی شده تا بتوانند از این زمان بهینه استفاده کنند و به کسب مهارت بپردازند.

وی با اظهار به اینکه قریب به 25 هزار پایگاه تابستانی برای دانش آموزان پیش بینی شده است، تصریح کرد: این پایگاه ها اعم از مدارس، کانون های فرهنگی تربیتی، دارلقرآن ها، پژوهش سراهای دانش آموزی، اردوگاه های دانش آموزی و مراکز مشاوره و سایر مراکزی که در خصوص تربیت بدنی و ورزش فعال هستند آماده ارائه خدمات به دانش آموزان در فصل تابستان هستند.

وی تاکید کرد: در همه مناطق قریب به 750 منطقه این امکانات فراهم شده و تا به امروز نزدیک به سه میلیون نفر دانش آموز در این پایگاه ها ثبت نام شدند و از برنامه های متنوع و متعددی شامل برنامه های فرهنگی و هنری، علمی و پژوهشی، ورزشی و تربیت بدنی، مهارتی و اشتغال زایی دارند، بهره می برند. همچنین حدود 20 هزار فرهنگی نیز در این مراکز مشغول ارائه خدمات به دانش آموزان هستند.

معاون اداره کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش در خصوص اجرای برنامه هایی در سطح ملی برای دانش آموزان گفت: علاوه بر برنامه هایی که در سطح مناطق و شهرستان ها برای دانش آموزان پیش بینی شده، برنامه های ملی نیز توسط وزارت آموزش و پرورش پیش بینی شده که شامل اردوهای ملی، جشنواره های فرهنگی هنری، کنگره و همایش های دانش آموزی است که در حوزه وزارت آموزش و پرورش نزدیک به 20 برنامه ملی با حدود 25 هزار دانش آموز در حال اجرا است.

وی در رابطه با استفاده از ظرفیت تابستان برای آموزش و مهارت آموزی دانش آموزان اظهار داشت: در سیاست های آموزش و پرورش، هم نقش اولیا به این مراکز برنامه ریزی شده و هم نقش اصناف در جذب دانش آموزان و جوانان و نوجوانان در مشاغلی که منجر به کار آفرینی و مهارت آموزی می شود، دیده شده و با تعاملی که با اصناف داریم و برنامه ریزی هایی که از طریق مراجع ذی ربط صورت گرفته و تجمیع ظرفیت ها دو سال است که این اقدام وزارت آموزش و پرورش توجه کرده و در حال انجام است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو