رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

حجت الله نیكی ملكی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ کارخانه تولید واکسن کرونا ایجاد شد

رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) گفت: در این مدت کارخانه تولید واکسن نیز ایجاد شده و ان شاالله پس از جواب گرفتن از تست انسانی، تولید انبوه واکسن انجام می‌گیرد.

1399/07/23
|
14:59
|

حجت الله نیکی ملکی در مصاحبه با بخش "باسخنگویان" در برنامه زنده "رویداد" اظهار کرد: با توجه به افزایش شیوع کرونا دکتر مخبر دستوری برای بسیج کلیه مجموعه‌های ذیل ستاد دادند تا همکاری خود را با وزارت بهداشت فعال‌تر کنند.

وی افزود: روز گذشته در قالب مرحله سوم پویش احسان، یک میلیون بسته بهداشتی و اقلام دارویی را به مناطق محروم ارسال کردیم.

نیکی ملکی از ارسال 5 میلیون ماسک و یک میلیون مواد ضدعفونی کننده و نیز آماده سازی 10 میلیون کیت تشخیص کرونا خبر داد و گفت: ستاد با توجه به حوزه‌های دانش‌بنیان از روز نخست شیوع و همه‌گیری کرونا روی بحث واکسن فعالیت جدی را شروع کرد.

وی با بیان اینکه ساخت واکسن بر 6 پلتفرم در دنیا انجام می‌گیرد ولی ایران از ابتدا بر هر 6 پلتفرم کار خود را آغاز کرد، خاطرنشان ساخت: کار بر روی چند پلتفرم بخوبی پیش رفته و ما بسیار امیدوار هستیم.

نیکی ملکی با اشاره به تست این واکسن‌ها روی موش، خوکپه هندی و میمون، اظهار کرد: تستی که بر روی میمون‌ها انجام شده، بدلیل تشابه مکانیزم بدنی که شبیه انسان دارند، احتمال موفقیت بسیار بالا می‌رود.

وی ادامه داد: تست روی میمون‌ها بسیار خوب و از سطح توقع ما فراتر بود و هیچ اثرات جانبی هم بر جای نگذاشت که اسناد و مستندات به وزارت بهداشت اعلام شده است.

نیکی ملکی پیش‌بینی کرد که به زودی با شروع تست انسانی و به لطف خدا در تست انسانی نیز به توفیق دست یابیم.

وی افزود: در این مدت کارخانه تولید واکسن نیز ایجاد شده و ان‌شاالله پس از جواب گرفتن از تست انسانی، تولید انبوه واکسن انجام می‌گیرد.

نیکی ملکی همچنین خروجی کارخانه تولید ماسک ایجاد شده توسط ستاد را روزانه 5 میلیون ماسک تخمین زد و ابراز امیدواری کرد در حوزه واکسن نیز این اتفاق بیفتد.

دسترسی سریع
رویداد