رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

کدام نامزد مورد اقبال مردم خواهد بود؟!

پژوهشگر فضای مجازی کاندیدی را مورد اقبال مردم معرفی کرد که با جنجال کمتر فقط به انتشار برنامه های دغدغه مند خود برای مردم و کشور بپردازد.

1400/03/22
|
15:13
|

سیدعلیرضا آل داود در گفتگو با بخش ایستگاه1400 در برنامه زنده "رویداد" درباره اینکه مردم در فضای مجازی در پی مناظره سوم ونتیجه آن هستند، گفت: با توجه به واکنش و رفتار مردم، مطالبه‌ای برای بهترین برنامه کاندیدها در راستای مدیریت 4 سال آتی کشور شکل گرفته است.

وی ادامه داد: نظرسنجی نهادهای مختلف شور و هیجان بالایی ایجاد کرده است و احتمالا مناظره سوم شور بیشتری را در میان مردم شکل خواهد داد.

آل داود با بیان اینکه با نزدیک شدن به انتخابات، فضای رها شده مجازی هم نمود بیشتری می‌یابد؛ تصریح کرد: اخبار جعلی بیشتری انتشار یافته است و برخی گروه‌های خارج نشین و داخلی دست به پاره حقیقت گویی و ترور شخصیت زده‌اند.

وی افزود: شاید سخنی از سوی نامزدی گفته شده باشد ولی شیوه انتشار آن کاملا تقطیع شده است و می‌تواند محتوای نادرستی را به مخاطب منتقل کند.

آل داود همچنین به تکنیک جعل عمیق اشاره و خاطرنشان کرد مردم ما باید هوشیاری خود را در مقابل اخبار جعلی بالا برده و فاصله خود را با پروپاگاندای سیاه حفظ نمایند.

این تحلیلگر حوزه رسانه در مصاحبه با رادیو گفت وگو اظهار کرد: سامانه‌های داده کاوی نشان می‌دهد هرچه جدال کاندیدها کمتر باشد، مردم واکنش مثبت بیشتری نسبت به نامزدها خواهند داشت.

آل داود همچنین از حفظ فاصله مردم با نامزدی سخن گفت که خارج از فضای مناظراتی قصد سخن پراکنی‌های نادرست دارد و در این باره گفت: واکنش مردم نشان می‌دهد که اگر در مناظره سوم هر یک از نامزدها برنامه بهتری را با جدال کمتر ارائه دهند، بیشتر مورد اقبال قرار گرفته و منجر به مشارکت گسترده در انتخابات منجر خواهد شد.

دسترسی سریع
رویداد