رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

احتمال انتصاب سلطانی نژاد در سازمان بورس

کارشناس بازار سرمایه در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، از احتمال جایگزین شدن رئیس بورس کالا به جای مدیر کنونی سازمان بورس خبر داد.

1400/07/22
|
09:32
|

فردین آقابزرگی در مصاحبه با برنامه زنده "رویداد" در رابطه با اینکه بازار سرمایه متاثر از فعل و انفعالات اقتصادی و تغییر مدیریت مربوطه بانک ها و بورس می باشد، به "رویداد" گفت: نمی‌توان انتظار داشت هر رئیس جدید که وارد بازار بورس می‌شود، تحولات اقتصادی در بازار سرمایه شکل گیرد چراکه این مطلب دست نیافتنی و غیر قابل توجیه است.

انتظارات گذشته در حوزه شاخص و قیمت‌ها نا به جا صورت گرفته و از این رو مردم احساس می کنند اگر مدیر بورس تغییر کند، اوضاع و احوال رو به بهبودی می‌رود.

وی معتقد است این انتظارات زمانی ایجاد می شود که دولت نگاهی به یک سازمان غیر دولتی داشته باشد و لذا ترکیب هیئت مدیره و نحوه انتخاب‌ها دولتی است و با یک حکم ممکن است نفرات جا به جا شوند.

آقابزرگی در این مصاحبه کوتاه با رادیو گفت‌وگو افزود: اولین دستور کار سند چشم انداز سازمان بورس، تامین مالی دولت به منظور کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی است و تا زمانی که این سند تعریف شده را در بورس داشته باشیم، تامین مالی، در دولت اولویت دارد.

امروز بیش از 50درصد حجم معاملات به اوراق بدهی مربوط است که از سوی دولت منتشر شده و ممکن است آقای سلطانی نژاد از بورس کالا انتخاب شوند. قدمت حضور ایشان در شرکت سپرده‌گذاری بورس کالا بیش‌تر از آقای دهقان است که در حال حاضر سکان‌دار سازمان بورس هستند.

دسترسی سریع
رویداد