رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

ایران؛ در پی تحکیم امنیت منطقه‌ای

رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع ملی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، سفر اخیر سرلشکر باقری در برهه کنونی را موجب تحکیم امنیتی کشورهای غرب آسیا و توجه به اشتراکاتِ منطقه‌ای عنوان کرد.

1400/07/26
|
14:36
|

سردار علیرضا افشار در ارتباط زنده با مجله خبری تحلیلی "رویداد" با اشاره به فرایند خروج امریکا از منطقه و در ادامه، به آشوب کشیدن کشورهای غرب آسیا اظهار کرد: در عراق و منطقه قفقاز و افغانستان شاهد این آتش‌افروزی‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه امریکایی‌ها بر اساس یک سیاست کلی پس از خروج، کشورهای منطقه را به خود وابسته می‌سازند، گفت: سفر سرلشکر باقری در این مقطع تعیین‌کننده و تأثیرگذار است و امیدواریم این همکاری‌ها بیش از گذشته موجب امنیت کشورهای منطقه باشد.

افشار با تاکید بر اینکه کشورهای منطقه باید بر اساس مصالح خود عمل کرده و دور از تحریکات استکبار، سیاست و برنامه‌های امنیتی را دنبال کنند، افزود: در شرایط کنونی تحریم‌ها وجود دارد و از طرفی امریکا در انزوای جهانی قرار گرفته است و لذا کشورهای شرقی می‌توانند با نوعی تعامل، تحریم را کنار بزنند.

رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع ملی درعین‌حال به تأثیرپذیری کشورها از تحریم و مشابهتِ آن‌ها در این نقطه به یکدیگر، اشاره کرد و افزود: پیوند نظمی میان این کشورها، به امنیت عمومی کمک می‌کند و تأثیر و تأثُرات اقتصادی در پرتوی آن بروز و ظهور پیدا خواهد کرد.

افشار لزوم نزدیکی هرچه بیشتر کشورهای منطقه با یکدیگر و توجه به منافع مشترک را متذکر شد و این گفتگوی کوتاه رادیویی در شبکه گفت‌وگو، گفت: سفر سرلشکر باقری در شرایط کنونی تأثیری تعیین‌کننده خواهد داشت.

دسترسی سریع
رویداد