رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

تخصیص امکانات ‌مالی مدارس درانتظار دستور فوری وزیر

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در ارتباط زنده با رادیو گفت‌وگو تاکید کرد وزیر آموزش‌وپرورش باید طی یک دستور فوری، نسبت به در اختیار قرار دادن امکانات به مدارس وارد عمل شود تا دست مدیران باز باشد.

1400/09/09
|
09:43
|

حاجی پور که پاسخگوی سوالات بخش "باسخنگویان" در برنامه "رویداد" رادیو گفت‌وگو بود، بازگشایی مدارس را همراه با ترسِ شروع موج ششم کرونا دانست و افزود: این چالش برای خانواده‌ها ایجاد دلهره کرده است.

وی در مقام سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد نماینده‌ها درپی ایجاد یک حاشیه امن هستند تا دانش آموزان دچار مشکل نشوند.

حاجی پور با اعلام اینکه مدیران مدارس باید بر اساس سرانه‌های مشخص شده عمل کنند، گفت: سرانه باید به دست مدارس برسد و از رادیو گفت‌وگو هم درخواست داریم به پیگیری این مسائل بپردازد.

وی معتقد است مدارس بایستی بر اساس سرانه دانش آموزی، امکانات مالی را در اختیار مدارس قرار دهند و آنچه از سوی ستاد ملی کرونا مطرح شده، باید لحاظ شود.

حاجی پور تاکید کرد وزیر آموزش و پرورش باید طی یک دستور فوری، نسبت به در اختیار قرار گرفتن امکانات از سوی مدارس وارد عمل شود تا دست مدیران باز باشد.

این نماینده مجلس همچنین تاکید کرد مدیران نباید از امکانات بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضد عفونی کننده دریغ کنند و در حفظ فواصل به نحو احسن مدیریت نمایند.

حاجی پور در رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه دانش آموزان و کادر آموزشی دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند، حتی اگر یک نفر دچار سرما خوردگی شود، به راحتی به دیگران انتقال می‌یابد.

وی همچنین تاثیر صد در صدی آنتی بادی بر ویروس را محال دانست و افزود: ما طرف معلمان، دانش آموزان و سلامت جامعه را می‌گیریم و لذا با چشم باز چالش‌ها را می‌بینیم.

حاجی پور در تکمیل تذکر مجری رادیو گفت‌وگو که لزوم برخورداری کلاس‌ها از تهویه مناسب و باز گذاشتن در و پنجره‌ها را گوشزد و در عین حال سردی هوا را موجب ممانعت از این مهم مطرح کرد، گفت: بنده هم این بحث را قبول دارم. وزارتخانه شیوه نامه‌ها را در قالب یک سرانه به مدارس ارسال می‌کند که در این صورت در راستای حفظ سلامت دانش آموزان و معلمین بهترین گام را بر خواهیم داشت.

این نماینده مجلس اضافه کرد: سرانه‌ها پیشتر در نظر گرفته شده است که امروز باید از سوی وزارت آموزش و پرورش مدیریت شود و در اسرع وقت در اختیار مدارس قرار گیرد.

حاجی پور با اعلام اینکه مجلس و کمیسیون آموزش تمام قد در حمایت از طرح رتبه بندی معلمان ایستاده است، گفت: طرح در نیمه دوم سال 1400 عملیاتی خواهد شد و بودجه آن نیز رسما از سوی سازمان برنامه و بودجه اعلام شده است.

وی افزود: از این پس دولت موظف است در بودجه بندی‌ها، ارقامِ تخصیصی به رتبه بندی را در نظر گیرد تا حق معلمان پرداخت شود.

دسترسی سریع
رویداد