رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

عضوكمیسیون برنامه و بودجه مجلس: با اجرای قانون موانع رفع تولید، رونق در تولید خواهیم داشت

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه اجرا شدن پروژه های ملی و عمرانی در ایجاد اشتغال تاثیر گذار است، اظهار داشت: لایحه موانع رفع تولید در مجلس تصویب شده و دیگر هیچ بهانه ای نمی توانیم داشته باشیم .

1396/05/16
|
10:45
|

برنامه "رویداد" رادیو گفت و گو با موضوع اولویت های اقتصادی در دولت دوازدهم و با حضور دکتر عزت الله یوسفیان ملا از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

دکتر عزت الله یوسفیان ملا با یادآوری اینکه شروع برنامه پنج ساله ششم با دولت دوازدهم با هم است، گفت: دولت دوازدهم در حالی کارش را شروع می کند که برنامه پنج ساله جدیدی در اختیارش است که این برنامه را خودش به عنوان لایحه به مجلس تقدیم کرده و در کمیسیون های تخصصی و در کمیسیون تلفیق مجلس به تصویب و سپس به تصویب نهایی صحن علنی مجلس و به تائید شورای نگهبان رسیده است.

وی با بیان اینکه اجرا شدن پروژه های ملی و عمرانی در ایجاد اشتغال تاثیر گذار است، ابراز داشت: دولت در ابتدای راه اعم از برنامه و تمام اموری که در کشور دارد، است و ابتدا باید پروژه هایی از پیش تعیین شده و پروژه های ملی عمرانی را به سرانجام برساند و اگر این پروژه ها راه بیافتد اشتغال را به همراه دارد.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به بخش تولید اظهار داشت: دولت لایحه موانع رفع تولید را به مجلس داده و با نظر دولت در مجلس تصویب شده و دیگر هیچ بهانه ای نمی توانیم داشته باشیم که رفع موانع تولید باقی مانده از دولت قبل است و مشکل داریم.

وی متذکر شد: از طرفی ریاست جمهور در انتخابات قول ها و شعارهایی را به مردم داده و باید آنها را هم در سرلوحه قرار دهد و برای اجرای آنها اقدام کند.

یوسفیان ملا متذکر شد: ما نمی گوییم دولتی بوده که توانسته به تمامی وعده های انتخاباتی خودش عمل می کند، ولی همین وعده های انتخاباتی تفکر و راه و منش آن دولت را می رساند. این منش را مردم پذیرفتند پس باید همان چیزی که دولت گفته را به منصه ظهور برساند.

وی در خصوص تعامل دولت و مجلس خاطر نشان شد: قطعا و یقینا مجلس هیچ دلیلی ندارد که با دولت تعامل نکند مگر اینکه چند وزیر معرفی شوند و مورد سلیقه مجلس نباشد و این حق مجلس است. البته امیدواریم همه وزرا رای بیاورند.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس نظارت صحیح مجلس بر حسن اجرای قانون را مستلزم دوری از سیاسی کاری ها دانست و تصریح کرد: نظارت در مجلس از سوال وزیر گرفته و استیضاح وزیر تا سوال از رئیس جمهور است. اما وقتی این مسئله را حزبی و جناحی عمل کنیم، سیاسی می شود ولی وقتی خدا را در نظر بگیریم و بر اساس قانون اساسی عمل کنیم و کاری به جناح و حزب و گروه نداشته باشیم می توانیم در حوزه نظارت به خوبی عمل کنیم.

دسترسی سریع
رویداد