ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

وكیل حقوقی فوتبال: محرومیت های باشگاه ها فوتبال حاصل ندانم کاری مدیران است

یک وکیل حقوقی فوتبال معتقد است محرومیت هایی که باشگاه های فوتبال ایران با آن دست وپنجه نرم می کنند حاصل ندانم کاری مدیران است.

1396/07/17
|
09:45
|

شکرریز وکیل حقوقی فوتبال در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو درباره محرومیت هایی که فوتبال ایران با آن مواجه شده است گفت: همه این اتفاقات نتیجه ندانم کاری مدیریت باشگاه ها و حضورمدیران بی تجربه و غیر متخصص در فوتبال است. بسیاری از مدیرانی که امروز در فوتبال هستند قبلا یا صنعتگر بوده اند و یا تاجر. آن ها به واسطه دوستی و رفاقتی که با افرادی درهیات مدیره باشگاه ها هستند به فوتبال می آیند.

او افزود: فوتبال ما مشکلات اقتصادی زیادی دارد. درهمه جای دنیا باشگاه ها درآمد خود را از منابعی مانند حق پخش تلویزیونی، فروش پیراهن، فروش بلیت کسب می کنند. اما این منابع برای باشگاه های ایرانی وجود ندارد. ضمن این که طبق قانون یک تیم ایرانی نمی تواند حامی مالی خارجی داشته باشد.

شکریز ادامه داد: فوتبال ما برای آن که سهمیه بیشتری در آسیا کسب کند به دروغ مدارک و اسنادی را به ای اف سی می دهد که نشان می دهد باشگاه های فوتبال ایران بسیار درآمدزا وسودده است در صورتی که به هیچ عنوان چنین چیزی وجود ندارد. تیم های بدهکار روز به روز بیشتر می شوند. وقتی کی روش می گوید لیگ را 10با تا 12 تیم برگزار کنید همه به او حمله می کنیم. اما واقعیت این است که وقتی یک تیم کاملا بدهکار است حضورش در لیگ هیچ لزومی ندارد.

وکیل حقوقی فوتبال با ارائه راهکاری برای بهبود اوضاع تیم های بدهکار بیان کرد: وقتی یک تیم از صنعت و از درآمد خالص کشور تغذیه می شود و هیچ خروجی ندارد بهتر است به دست حامیان ملی سپرده شود. سایپا و پیکان تماشاچیان بسیارکمی دارند. خودروسازان می توانند به جای تیم داری، حامی مالی باشند و مشکلات و بدهکاری های باشگاه ها را سر وسامان دهند. در دیگر نقاط دنیا نیز خودروسازان به جای تیم داری حامی مالی هستند.

او درباره وجود نیروی متخصص درحوزه حقوق ورزشی خاطر نشان کرد: متخصصان زیادی در حوزه حقوق ورزشی و مدیریت ورزشی داریم اما با سیاست های فعلی همه بیرون میدان هستند. متاسفانه عدم حضور این افراد درفوتبال احساس می شود. باشگاه ها زمانی ما را برای رسیدگی به پرونده ها دعوت می کنند که کاملا پرونده را باخته اند و حالا از ما می خواهند پرونده را به نفع آن ها تمام کنیم که چنین چیزی ممکن نیست. از ابتدا یک مشاور حقوقی باید در جریان امور قرار بگیرد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش