ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

مدیرعامل سابق باشگاه نساجی مازندران مطرح كرد: قانون کپی رایت؛ بستری درآمدزا برای باشگاه های ورزشی

مهران کاظمی گفت: قانون "کپی رایت" به شدت می تواند برای فدراسیون ها و باشگاه های کشور درآمدزا باشد اما بعد از گذشت چهل سال هنوز کپی رایت به مجلس نرفته است.

1398/06/20
|
08:30
|

برنامه " ورزش بدون ویرایش" با موضوع ورود ورزشکاران حرفه ای به دنیای تبلیغات با حضور مهران کاظمی مدیرعامل سابق باشگاه نساجی مازندران از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

کاظمی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: موضوع اقتصاد و تبلیغات در ورزش از جمله مباحث مهمی است که حداقل طی 30 سال گذشته به سادگی از آن عبور کردیم.

وی صنعت وررش را جزو پردرآمدترین صنایع جهان معرفی کرد و گفت: متاسفانه ما طی چهل سال گذشته قوانین را به سمتی سوق ندادیم که به ورزش کمک کنند.

مدیرعامل سابق باشگاه نساجی مازندران در ادامه مطرح کرد: یکی از ساده ترین و پیش پا افتاده ترین قوانین در همه دنیا، قانون کپی رایت است که به شدت می تواند برای فدراسیون ها و باشگاه های کشور درآمدزا باشد اما بعد از گذشت چهل سال هنوز کپی رایت به مجلس نرفته است.

کاظمی با اشاره به مشکلات ناشی از نبود قوانین در این حوزه یادآور شد: دو بازیکن در دو باشگاه پرطرفدار تهرانی با یک برند پوشاک قرارداد تبلیغاتی بستند و سر تمرین و مسابقه هم از لباس متفاوت با سایر بازیکنان استفاده می کنند که معتقدم این کار به باشگاه ضربه می زند.

مدیرعامل سابق باشگاه نساجی مازندران وجود یک قانون مشخص و مدون را برای کمک به باشگاه، ورزشکار، فدراسیون و نهایتاً برای اقتصاد و فرهنگ کشور ضروری عنوان کرد و افزود: نگاه ما به ورزش دنیا باید با نگاه به ورزش داخلی کشورمان متفاوت باشد زیرا ورزش ما آماتور است و مسلماً نگاهمان هم به درآمد شبیه نگاه ورزش های حرفه ای دنیا نیست

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش