ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

سرپرست اقتصادی وزارت ورزش و جوانان: شهرت سلبریتی ورزشکار نتیجه سالها تلاش است

نظریان شهرت سلبریتی ورزشکار را نتیجه سالها آموزش و تلاش دانست و گفت: میلیونها نفر وارد عرصه ورزش می شوند اما تنها درصد اندکی از آنها موفق به استفاده از این ظرفیت اقتصادی و تبلیغاتی ورزش می شوند.

1398/06/20
|
09:30
|

برنامه " ورزش بدون ویرایش" با موضوع ورود ورزشکاران حرفه ای به دنیای تبلیغات با حضور دکتر عباس نظریان سرپرست اقتصادی وزارت ورزش و جوانان از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

نظریان در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: آثار تبلیغات و ورود سلبریتی ها به این حوزه از منظر فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی متفاوت است.

سرپرست اقتصادی وزارت ورزش و جوانان، استفاده از توانمندی های فردی در چارچوب قوانین و مقررات حاکم بر قلمرو خود را حق طبیعی آنها قلمداد کرد و گفت: افراد می توانند از همه ظرفیت های خود استفاده کنند و نباید کسی آنها را از این حق محروم کند.

نظریان شهرت یک سلبریتی ورزشکار را نتیجه سالها فعالیت و آموزش و تلاش دانست و مطرح کرد: میلیون ها نفر وارد عرصه ورزش می شوند اما تنها درصد اندکی از آنها موفق به استفاده از این ظرفیت اقتصادی و تبلیغاتی و تجاری ورزش می شوند.

وی با اذعان به خلأ مدیریتی در این حوزه گفت: مدیریت توانمندی های افراد در هر بخش اعم از هنر، علم، سیاست، اقتصاد نیازمند برنامه ریزی و استفاده از ابزارهای نظارتی و هدایتی است تا استفاده بهینه ای از این توانمندی ها به نفع ارزش های حاکم بر جامعه، مسئولیت اجتماعی و تمام آموزه های دین و فرهنگ کشور صورت گیرد.

این مقام مسئول متذکر شد: اگر معتقدیم که ورزش یک صنعت است و قصد خودکفایی ورزش و باشگاه ها را داریم باید تعریف از آن را به تعریف اصلی دنیا نزدیک کنیم.

سرپرست اقتصادی وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از نبود نگاه حقوقی به عرصه ورزش در ایران و وجود خلأهای قانونی در این زمینه گفت: برخی مفاهیم و سازه های ذهنی باید وارد ادبیات کتب و دروس دانش آموزان شود.

نظریان با انتقاد از اینکه هنوز نظام اقتصادی حاکم بر باشگاه های کشور تدوین نشده گفت: تبلیغات یک سلبریتی در مواردی باعث ضرر باشگاه، بازیکن و کالا می شود لذا تدوین نظام نامه برخورد با این مسائل ضروری به نظر می رسد.

سرپرست اقتصادی وزارت ورزش و جوانان به رادیو گفت و گو گفت: ما در حال پیگیری "کمیته اقتصادی و بازاریابی در فدراسیون" هستیم و در خصوص بسته اقتصادی آنها چاره اندیشی می کنیم.

نظریان در پایان مطلب عنوان کرد: یکی از برنامه هایی ما آینده پژوهی و آینده نگاری صنایع است تا سهم ورزش در تولید ناخالص داخلی طی 10 سال آینده مشخص شود.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش