ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

رئیس كمیته تعیین وضعیت بازیكنان؛ تعداد پرونده های فوتبال ایران در فیفا فاجعه است

وثوق احمدی از وجود 70 پرونده ازفوتبال ایرن در فیفا خبر داد و این تعداد پرونده را فاجعه دانست.

1396/03/21
|
14:30
|

روزبه وثوق احمدی رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در فدراسیون فوتبال در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو و توضیح وظایف این کمیته تصریح کرد: کمیته تعیین وضعیت بازیکنان مدت کوتاهی است راه اندازی شده و دو هدف را دنبال می کند. اول نظارت و حل و فصل اختلافات داخلی و خارجی و دوم حل و فصل اختلافات مالی و قرار دادی بین بازیکنان، باشگاه ها و مربیان.

وی افزود: من درابتدای ورودم به این کمیته از کمیته انضباطی و شورای حل اختلاف فیفا درباره تعداد پرونده های فوتبال ایران استعلام گرفتم. آمار این پرونده ها فاجعه است. حدود 70 پرونده از فوتبال ایران در فیفا وجود دارد که در بسیاری از آن ها تیم های ایرانی محکوم شده اند. این در حالی است که برای فوتبال ژاپن سالیانه یک یا دو پرونده در فیفا ایجاد می شود که خیلی زود حل می شود.

وثوق احمدی ادامه داد: بعد از استعلام، باشگاه ها را در جریان پرونده ها گذاشتیم اما هیچ کدام جوابی ندادند. به همین دلیل نامه ای به هیئت رئیسه فدراسیون فرستادم و تصمیم گرفتیم باشگاه های درگیر تا رفع مشکلات از نقل و انتقلات محروم باشند.

این بار همه باشگاه ها به جز دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که بدهکاران بزرگ فوتبال هستند برای رفع مشکل اعلام آمادگی کردند. به احتمال زیاد به دلیل وجود پرونده های متعدد این دو باشگاه پنجره نقل و انتقلات تابستانی بر روی این دو تیم بسته شود.

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان خاطر نشان کرد: عدم مسئولیت پذیری مدیران مشکل بزرگی است. بسیاری از آن ها بدهی ها را به مدیریت های قبل نسبت می دهند. این نگرش از نظر قانونی درست نیست. هر مدیر عامل صاحب دارایی ها و بدهی های باشگاه است. اگر شفاف سازی نکنیم هواداران در بی خبری به سر خواهند برد.

احمدی خاطر درباره حضور دلالان در فوتبال خاطر نشان کرد: دلالان موجب افزایش مبلغ مربیان و بازیکنان می شوند و البته اجازه نمی دهند تمام مبلغ قراردادها به آن ها برسد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش