ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

آصفری در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ گلایه‌مندی مردم نسبت به ریخت و پاش‌های فوتبال به حق است

عضو فراکسیون ورزش مجلس عنوان کرد: وقتی مردم برای تامین کوچکترین امکانات ورزشی با هزاران مانع در ادارات ورزش استان‌ها مواجه می‌شوند، مطمئنا نسبت به قراردادها و ریخت و پاش‌های فوتبال گلایه دارند.

1399/08/05
|
08:15
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو؛ محمدحسن آصفری در ارتباط تلفنی با برنامه " ورزش بدون ویرایش " با اشاره به اهمیت ورزش در بعد داخلی و خارجی، اظهار کرد: هرچه در کشور بیشتر به موضوع ورزش پرداخته شود شور، سلامت و در نهایت کارآمدی افراد جامعه افزون تر خواهد شد.

وی افزود: توجه به ورزش یک پس انداز و ذخیره برای آینده کشور است، از این رو همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها باید به ورزش توجه داشته باشند چرا که کارآمدی نظام در بعد داخلی و خارجی افزایش می‌یابد و جایگاه جمهوری اسلامی ایران ارتقا خواهد یافت.

عضو فراکسیون ورزش مجلس، رانت، سواستفاده‌های مالی و سیاسی کردن ورزش را مهمترین دلیل بدبینی مردم به ورزش دانست و عنوان کرد: امروز مردم به صورت جدی منتقد استفاده از منابع بیت المال برای دو تیم پایتخت هستند و بر این باورند که منابع مالی باید به صورت برابر در اختیار همه ایرانیان قرار بگیرد.

آصفری خاطر نشان کرد: انعقاد قرارداد چند میلیاردی با مربیان خارجی بدون در نظر گرفتن مسائل حقوقی و ضمانت اجرایی، موجب از بین رفتن بخش بزرگی از بیت المال شده که نتیجه آن کاهش چشمگیر اعتماد عمومی به ورزش بوده است.

وی با انتقاد از شیوه انعقاد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی ورزش کشور گفت: تمام افراد مرتبط به ویژه نمایندگان حقوقی سازمان‌های مربوط باید درباره عدم نظارت و توجه به بندهای قرارداد‌های بین المللی که موجب تحمیل جرایم سنگین به کشور شده است پاسخگو باشند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال اینجاست وزارت عریض و طویل ورزش با فدراسیون‌های متعددی که دارد، از داشتن نماینده حقوقی بی نصیب مانده است که قراردادها را مورد بازبینی قرار دهد.

به عقیده آصفری افرادی که این قرارداد‌ها را بدون ضمانت اجرایی و در نظر گرفتن مسائل حقوقی منعقد کرده‌اند منافعی داشته‌اند یا این کار از روی ندانم کاری بوده است.

وی گلایه‌های مردم درباره ریخت و پاش‌های ورزش کشور را به حق دانست و عنوان کرد: وقتی مردم محله‌ها و شهرهای کوچک کشور در تامین کوچکترین امکانات ورزشی دچار مشکل هستند و با هزاران مانع در ادارات ورزش استان‌ها مواجه می‌شوند، مطمئنا نسبت به قراردادها و منابع مالی هنگفت که برای فوتبال هزینه می‌شود گلایه دارند.

آصفری با بیان این که نتیجه این روند چیزی جز نخبه کشی ورزشی نخواهد بود، اظهار کرد: مجلس یازدهم برای جلوگیری از ادامه این روند با قاطعیت وارد میدان شده و به خصوص درباره موضوع قرارداد ویلموتس جلساتی را با اعضای فدراسیون فوتبال برگزار کرده است.

وی تاکید کرد: تمام افراد مرتبط با قرارداد ویلموتس باید در کمیسیون اصل 90 درباره اشتباهات و تخلفات خود پاسخگو باشند.

این نماینده مجلس در پایان مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: همان طور که مجلس شورای اسلامی درصدد است تمام قرارداد‌های بین‌‌المللی را مورد بررسی دقیق قرار ‌دهد، سازمان‌های مختلف کشور از جمله فدراسیون فوتبال هم موظف است قراردادها را با دقت و ظرافت بیشتری مورد بررسی قرار دهد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش