صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

کارشناس مسایل سیاسی مطرح کرد: مقام معظم رهبری در فرمایش اخیرشان موضوع کنترل احساسات و توجه به این احساسات از بابت اینکه این احساسات باید بتواند در مسیری حرکت کند که جامعه ایرانی را به پیشرفت برساند، تذکراتی دادند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع دوگانه های مواجهه با چالش های پیش روی انقلاب در دیدار خبرگان رهبری با ایشان و با حضور دکتر سید رضا صدرالحسینی کارشناس مسایل سیاسی به روی آنتن رفت.

سید رضا صدرالحسینی در آغاز با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، منظومه ای از افکار، عقاید و گفتمان را در سال های اخیر در گفتگوهای خود با مردم و مسئولین در سطوح مختلف بیان کرده اند، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مواجهه با رهاشدگی احساسات از موضوعاتی بود که جوامع مختلف بالاخص جوامعی که در حال پیشرفت هستند، به آن بسیار نیاز دارند.

وی احساسات را برای پیشبرد جوامع مختلف موثر دانست و توضیح داد: همانطور که موتور پیشران جوامع مختلف می تواند، احساسات باشد اما نکته مهم این است که احساسات باید کنترل شده باشد و نباید به خشم تبدیل شود و این احساسات نباید به گونه ای افراد جامعه را زمین گیر کند که نتوانند هیچ تحرکی را داشته باشند.

کارشناس مسایل سیاسی به منشور حرکت دوم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: مسئله جوانان و نقش آنان در این منشور بسیار پررنگ بیان شده است، این جوان سرشار از احساسات است. مقام معظم رهبری در فرمایش اخیرشان موضوع کنترل احساسات و توجه به این احساسات از بابت اینکه این احساسات باید بتواند در مسیری حرکت کند که جامعه ایرانی را به پیشرفت برساند، تذکراتی دادند که قطعا جامعه شناسان، روانشناسان باید این مسئله را مدقانه در جلسات هم اندیشی پیش ببرند و تبیین و تعیین کنند تا جامعه بتواند بر روی این مسئله دقت بیشتری داشته باشد.

وی اظهار داشت: در فراز و فرود 40 ساله گذشته با موضوعات مختلفی رو به رو شده ایم و هستیم ممکن است در بعضی از موضوعات اتفاق نظر نباشد و ممکن است کارشناسان در حوزه های مختلف با همدیگر اختلاف نظر داشته باشند و یا ممکن است در مجلس شورای اسلامی ما در مورد یک یا چند موضوع اختلاف نظرهایی را داشته باشیم.

صدرالحسینی در گفتگو با رادیو گفت و گو ادامه داد: مقام معظم رهبری نسبت به این موضوع، این نکته را مد نظر داشته اند که ما نباید در این راستا چنگ بر روی یکدیگر بیاندازیم و همدیگر را به وابستگی، نفوذی و همراهی در کنار ترامپ و امثال او متهم کنیم.

وی در رابطه با توصیه مقام معظم رهبری به خصوص به نخبگان، متذکر شد: این گونه حرکات یقینا از قله جامعه به بدنه و دامنه جامعه سرازیر می شود و اگر ما نتوانیم همدیگر را نسبت به این مسئله تحمل کنیم و با منطق و عقلانیت و استدلال نسبت به موضوعات مختلف، چاره سازی برای پیشرفت کشور داشته باشیم، قطعا انرژی در این راستا به جای اینکه هم افزایی داشته باشد، از بین خواهد رفت و نیروها و جریان های مختلف و دیدگاه های مختلف سیاسی به جای اینکه به هدف بیاندیشند برای زمین زدن رقبای خودشان تلاش می کنند و این هدر رفت توانمندی ها و قدرت داخلی کشور خواهد بود.

مرتبط با این خبر

  • سازمان محیط زیست باید بر محصولات تراریخته نظارت کند

  • هیچ محصول تراریخته ای در حوزه کشاورزی کشت نمی‌شود

  • وضعیت برد- برد؛ ماحصل رقابت واقعی بین خودروسازها

  • تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به معنی تحریم ملت ایران است

  • محصولات تراریخته در ایران مصرف انسانی ندارد +صوت

  • وارد کردن سپاه به لیست تروریست‌ها، نتیجه عکس داد +صوت

  • اختلاف نرخ توافقی بین صادرکننده و واردکننده، چالش فروش ارز صادراتی +صوت

  • آشفتگی در ساختار صنعت نفت از مشکلات صنایع بالادستی است +صوت

  • رسیدگی دوباره به قانون مدیریت بحران در مجلس / در انسجام مدیریت بحران، چالش داریم +صوت

  • بانک مرکزی با تغییر پایه پولی، به دنبال کاهش سود سپرده هاست +صوت