بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای تعویق زمان کنکور

احمدی از برگزاری نشست مشترک کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان وزارت علوم و آموزش و پرورش خبر داد و گفت: در این نشست همه جوانب برای تعویق احتمالی زمان برگزاری کنکور به دلیل کرونا را بررسی خواهیم کرد.

1399/04/15
|
12:25

برنامه «بدون خط‌خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص طرح بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تغییر زمان کنکور 99 با توجه به تداوم بیماری کووید 19 با محمدرضا احمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمدرضا احمدی درباره طرح تعویق زمان برگزاری کنکور توضیح داد و گفت: بسیاری از جوانان و خانواده‌های آن‌‌ها از نقاط مختلف کشور با نمایندگان تماس می‌گیرند و خواستار لغو کنکور به دلیل شیوع بیشتر بیماری کرونا هستند و از طرف دیگر خانواده‌هایی نیز تماس می‌گیرند هرچه زودتر کنکور برگزار شود زیرا استرس زیادی به آن ‌ها وارد می‌شود و دیگر طاقت ندارند.

وی از نشست کمیسیون آموزش در روز یکشنبه در همین رابطه خبر داد و اظهار کرد: البته ممکن است پروتکل بهداشتی در زمان انجام کنکور به خوبی رعایت شود اما در هر صورت سلامتی افراد بسیار حائز اهمیت است و به همین جهت در این نشست زوایای مختلف برگزاری کنکور را بررسی خواهیم و درباره بهترین شیوه ممکن بیانیه‌ای از سوی سخنگوی کمیسیون قرائت خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: در نشست روز یکشنبه احتمال زیاد مسئولان وزارت علوم و آموزش و پرورش نیز حضور خواهند داشت تا یک تصمیم جامع اتخاذ شود تا کسی متضرر نشود.

وی درباره نظرات سازمان سنجش و وزارت علوم بیان کرد: مسئولین این بخش‌ها معتقد هستند چون زمان کنکور پیش تر اعلام شده است و خیلی از جوانان برای برگزاری کنکور اعلام آمادگی کرده‌اند، باید آن را در زمان اعلام شده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنیم.

احمدی در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: در این زمینه دو طرح مطرح شده است؛ یک طرح همان آموزش مجازی است و این شیوه منوط به آماده بودن زیرساخت‌های مجازی است. شیوه دوم نیز مربوط به آموزش حضوری است به این صورت که کلاس‌ها به صورت زوج و فرد برگزار شود تا دانش آموزان از نظر آموزشی افت تحصیلی نداشته باشند. در این زمینه نیز این هفته تصمیم مهمی گرفته خواهد شد تا دانش آموزان هم از نظر آموزشی و هم از نظر کووید 19 آسیب نبیند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی