بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح كرد بررسی سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در شورایعالی انقلاب فرهنگی

نادری به عدم ورود مجلس به موضوع سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و بررسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و گفت: رئیس کمیسیون آموزش عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است و در جلسات حضور خواهد داشت.

1399/04/16
|
09:36

برنامه «بدون خط‌خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه برای کنکور 99 با دکتر احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

احمد نادری از دامنه‌دار شدن بحث سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها گفت و بیان کرد: اعطای سهمیه در این خصوص از موضوعاتی است که به شخصه به شدت مخالف آن هستم زیرا دلیلی ندارد چون یک نفر عضو هیئت علمی دانشگاه است، فرزند او سهمیه خاصی داشته باشد.

وی اشاره کرد: موضوع سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفت و قرار بر این شد اصلاحاتی در این خصوص صورت بگیرد و همچنان در حال کار روی آن هستند. البته طبق یک عرفی، وقتی شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوعی را مورد توجه قرار می‌دهد به آن ورود می‌کند و مجلس دخالت نمی‌کند و تصمیم‌گیری و قانون‌گذاری در این نهاد صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن اشاره به عدم ورود مجلس به موضوع سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، در عین حال خاطر نشان کرد: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است و در جلسات حضور خواهد داشت.

وی افزود: بر اساس قانون، شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه‌هایی مرتبط با آموزش عالی قانون‌گذاری می‌کند و این مسئله کاملاً قانونی محسوب می‌شود. مصوبات این شورا در حکم قانون است و اجرایی شدن آن ‌ها الزام قانونی دارد اگرچه ضمانت اجرایی مصوبات شورا در قانون وجود ندارد. البته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز باید نظر خود را در این رابطه مطرح کند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی