بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل آمریكا در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ مناظره رقبای انتخاباتی آمریکا، چهره واقعی این کشور را نشان داد

محمدعلی شفیعی با تصریح بر اینکه مناظره رقبای انتخاباتی در آمریکا نشان دهنده چهره واقعی این کشور است، گفت: چهره واقعی آمریکا همیشه پشت یک نقاب مخفی می شده است اما در این مناظره این نقاب کنار گذاشته شد و واقعیت ها دیده شد.

1399/07/10
|
12:06
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص مناظره رقبای انتخاباتی در آمریکا با محمد علی شفیعی کارشناس مسائل آمریکا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمد علی شفیعی با تصریح بر اینکه مناظره رقبای انتخاباتی در آمریکا نشان دهنده چهره واقعی این کشور است، گفت: چهره واقعی آمریکا همیشه پشت یک نقاب مخفی بوده است اما در این مناظره این نقاب کنار گذاشته شد و واقعیت‌ها دیده شد.

وی به مواضع بایدن اشاره و عنوان کرد: جو بایدن کاندیدای دموکرات‌ها در چند ماه گذشته تلاش کرده است، بر فضای اعتراضات سوار شود و مردم معترض را حامی خودش کند.

شفیعی همچنین درباره مواضع ترامپ اظهار کرد: ترامپ نیز تلاش کرده است باقی مردم را از اعتراضات بترساند و بگوید اگر دموکرات‌ها روی کار بیایند جامعه آمریکا همیشه درگیر این نوع اعتراضات خواهد بود و تا حدی نیز در این زمینه موفق بوده است به طوری که پلیس‌های آمریکا عموما از ترامپ حمایت کردند.

وی افزود: حرف‌هایی که در مناظرات توسط دو کاندیدا رد و بدل می‌شد، برای تیم‌کشی این دو گروه بوده است اما حقیقت آن است به دلیل فضای دو قطبی و رادیکالی که در آمریکا ایجاد شده است، بعید است این مواضع تاثیر جدی روی افکار مردم داشته باشد.

این کارشناس مسائل آمریکا در خصوص اثرگذاری اعتراضات در آمریکا در نتیجه انتخابات اظهار کرد: بر خلاف بسیاری از کارشناسان که اعلام کردند اعتراضات به سود بایدن و به ضرر ترامپ خواهد بود، اما ترامپ در دو هفته گذشته توانسته است از این اعتراضات به شدت استفاده کند و بر موج ترس از این تظاهرات خیابانی سوار شود و کسانی که آرای خاموش داشتند و از قدرت گرفتن اقلیت‌ها می‌ترسیدند، پشت سر ترامپ ایستاده‌اند و در نظرسنجی‌ها اختلاف ترامپ و بایدن به شدت کم شده است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی