بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: رئیس قوه قضائیه به جای رئیس دولت با مردم دیدار می‌کند

حجت‌الاسلام فلاحی ابراز کرد: ریاست قوه قضائیه به صورت مرتب در دیدارهای مردمی در استان‌های مختلف حضور دارد. در حالی که مردم از ریاست قوه مجریه انتظار دارند.

1399/07/23
|
09:30
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو در خصوص تبعات لغو جلسه سران قوا با حجت‌الاسلام دکتر احمد فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام فلاحی از شرایط نامناسب اقتصادی و تحت فشار بودن مردم گفت و بیان کرد: در چنین شرایطی، انتظار می‌رود اگر مسئولین کاری از دست‌شان بر نمی‌آید، حداقل با مردم همدردی کنند و در میان مردم حاضر شوند و به حرف‌های آنها گوش دهند. مقام معظم رهبری سال‌ها پیش به مسئولین گوش زد کردند که در میان مردم حاضر شوند.

وی به جایگاه و اهمیت سران قوا اشاره و اظهار کرد: بارها در موقعیت‌های حساس، تصمیمات مهمی در سران قوا گرفته شده است و حتی تصمیماتی هم سطح مجلس اتخاذ شده است. در شرایطی که وضعیت کشور در موقعیت حساس قرار دارد و تصمیمات استراتژیک برای کشور باید اتخاذ شود، لغو جلسه سران قوا قابل پذیرش نیست و کسی که این جلسه را لغو می‌کند، موقعیت کشور را نمی‌شناسد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دولت، لغو جلسه سران قوا را توصیه ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرده است، این سوال را مطرح کرد که ستاد ملی مقابله با کرونا چقدر مصلحت کشور را در نظر گرفته است که به رئیس جمهور گفته است نیاید؟

وی با اشاره به دیدارهایی که مسئولین قوای دیگر با مردم دارند، ابراز کرد: ریاست قوه قضائیه به صورت مرتب در دیدارهای مردمی در استان‌های مختلف حضور دارد در حالی که مردم از ریاست قوه مجریه انتظار دارند زیرا دولت در خط مقدم رفع و رجوع مشکلات مردم قرار دارد. در حال حاضر خیلی از کارهایی که وظیفه قوه مجریه است توسط قوه قضائیه یا قوه مقننه در حال انجام است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی