بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

قاسمی در رادیو گفت‌وگو؛ مراسم روز جهانی گردشگری نشانه‌ای از حیات مجدد این صنعت است

قاسمی با اشاره به برگزاری روز جهانی گردشگری در پنج استان کشور گفت: در مراسم روز جهانی گردشگری قصد داشتیم امید از دست رفته را به بخش گردشگری بازگردانیم .

1400/07/20
|
10:35
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش ویژه «باسخنگویان» در خصوص بررسی فعالیت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با محمد قاسمی، مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمد قاسمی با اشاره به پشت سر گذاشتن روز و هفته جهانی گردشگری گفت: نخستین برنامه جدی که دولت جدید در حوزه گردشگری تجربه کرد، برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری و هفته گردشگری بود. روز جهانی گردشگری از سال 1980 از سوی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد برگزار شده است.

وی به شعار سال گردشگری جهانی تحت عنوان «گردشگری برای رشد فراگیر» اشاره و اظهار کرد: سازمان جهانی گردشگری به دلیل آسیب های متعددی که کرونا بر اقشار مختلف در حوزه گردشگری وارد کرده است، این شعار را انتخاب کرده است. انتظار این است به واسطه واکسیناسیون و ایمنی نسبی که ایجاد شده است، برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری به گونه ای صورت بگیرد که منتج به رشد فراگیر شود.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ابتکار عمل در مراسم روز جهانی گردشگری گفت و بیان کرد: امسال برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری را در پایتخت برگزار نکردیم و به نوعی تمرکز زدایی صورت گرفت. در حقیقت در راستای شعار رشد فراگیر گردشگری، ترجیح دادیم این مراسم را در استان های متفاوت برگزار کردیم.

وی درباره رویکردهای وزارت خانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: توسعه گردشگری در مناطق کمتر شناخته شده تر یکی از رویکردهای این وزارت خانه است. به طور مشخص برای سال جاری محور غرب را شامل سه استان اردبیل، استان کرمانشاه و استان کردستان برای برگزاری مراسم گردشگری انتخاب کردیم. همچنین نیم نگاهی نیز به مسیر سنتی در استان های اصفهان و کرمان داشتیم.

قاسمی با بیان اینکه در مراسم امسال روز جهانی گردشگری پنج استان را میزبان قرار دادیم، گفت: مراسم امسال با سال های گذشته متفاوت بود زیرا بعد از دو سال کرونا، نخستین مراسم رسمی بود که بعد از گسترش واکسیناسیون عمومی شکل گرفت.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در مراسم روز جهانی گردشگری قصد داشتیم امید از دست رفته را به بخش گردشگری بازگردانیم و اعلام کنیم گردشگری در حال احیا و بازیابی خود است. دومین رویکرد این بود که استان هایی که نام برده شد، از تریبون مراسم روز جهانی گردشگری به شهروندان ایران معرفی کنیم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی