بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

نایب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس: برای افزایش حقوق و دستمزد در سال بعد تصمیمی گرفته نشده است

خدابخشی با بیان ایبکه حفظ قدرت خرید برا ی قشر حقوق‌بگیر اهمیت دارد،گفت: جلسات ستاد بودجه در حال برگزاری است، اما در رابطه با حقوق و دستمزد سال آینده تصمیمی گرفته نشده است.

1400/07/24
|
08:09
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص افزایش 10 درصدی حقوق ها در سال آینده با محمد خدابخشی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمد خدابخشی با بیان اینکه در هنگام بررسی بودجه عمومی کل کشور مسائل و مشکلات گروه های مختلف از جمله کارمندان و کشاورزان و کالاهای اساسی و داروها را مورد توجه قرار می دهیم، اظهار کرد: اینکه فقط کارمندان در بررسی بودجه کل کشور مورد توجه قرار بگیرد درست نیست و زندگی همه آحاد مردم از این سند مالی یعنی بودجه تأثیر پذیر است.

وی با تصریح بر این موضوع که دولت مکلف است لایحه بودجه سال بعد را در 15 آذر به مجلس ارائه دهد، گفت: در مجلس مطابق با قانون آئین نامه داخلی خود، کمیسیون تلفیق بودجه را متشکل از 45 تن از نمایندگان از کمیسیون های مختلف تشکیل می دهیم. هر کمیسیون تخصصی سه نفر نماینده خواهد داشت و 9 نفر هم از کمیسیون برنامه و بودجه در کمیسیون تلفیق حضور خواهند داشت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با اشاره به اینکه دولت در مرحله تدوین بودجه است، بیان کرد: جلسات ستاد بودجه در حال برگزاری است و در رابطه با حقوق و دستمزد در سال آینده تصمیمی گرفته نشده است.

وی افزود: آنچه برای مردم و به خصوص قشر حقوق بگیر اهمیت دارد، حفظ قدرت خرید مردم است. اگر به حفظ ارزش پول ملی بی توجه باشیم، هر درصدی هم که حقوق کارکنان را افزایش دهیم، باز هم بی تأثیر خواهد بود.

خدابخشی درباره کسری بودجه و میزان آن عنوان کرد: گزارش بودجه سال جاری نشان می دهد نزدیک به 50 درصد کسری بودجه داریم. دولت در حال حاضر برای سال بعد در حال تدوین بودجه است و در این میان وظیفه اصلی دولت آموزش، سلامت و امنیت است و این موارد باید به خوبی در بودجه سال بعد ملاحظه گردد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس متوسط رشد اقتصاد در کشور را نیم درصد عنوان کرد و افزود: این نشان می دهد حجم اقتصاد در ایران در حال کوچک شدن است و درآمد سرانه در کشور پایین است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی