بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

استاندار استان اردبیل: امیدوار هستیم با حضور رئیس‌جمهور در اردبیل مقدمات افتتاح راه‌آهن استان فراهم شود

سید حامد عاملی با اشاره به راه‌آهن استان اردبیل گفت: سالیان سال است که این پروژه در دست ساخت است و همچنان جزو مطالبات مردم است. امیدوار هستیم در این سفر و تصمیماتی که گرفته می‌شود، سال آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم.

1400/07/29
|
12:30
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص سفر استانی رئیس‌جمهور به استان اردبیل با سید حامد عاملی استاندار اردبیل به‌صورت تلفنی گفتگو کرد.

سید حامد عاملی با اشاره به ظرفیت‌های استان اردبیل گفت: این استان هم در حوزه کشاورزی، هم در حوزه گردشگری و همچنین در بخش صنعت و معدن ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که باید با تلاش مضاعف از این قابلیت‌ها در جهت تولید ثروت برای کشور و مردم استفاده کنیم.

وی به راه‌آهن استان اشاره و بیان کرد: سالیان سال است که این پروژه در دست ساخت است و همچنان جزو مطالبات مردم است. امیدوار هستیم در این سفر و تصمیماتی که گرفته می‌شود، سال آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم.

استاندار اردبیل در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو درباره کشاورزی استان اردبیل عنوان کرد: «پایاب»‌های استان به‌خصوص پایاب خدا آفرین که می‌تواند 10 هزار شغل برای استان ایجاد کرده و یک میلیون تن نیز به محصولات کشاورزی اضافه کند باید موردتوجه قرار گیرد. این پایاب‌ها یک سرمایه ملی است که در سفر رئیس‌جمهور به استان بررسی خواهد شد.

وی افزود: در جنوب استان اردبیل معادنی وجود دارند که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و می‌تواند موجب تغییر چهره اقتصادی این منطقه از استان باشد و به همین جهت در سفر حجت‌الاسلام رئیسی به‌صورت جدی به آن پرداخته خواهد شد. با بهره‌برداری رساندن و اکتشافاتی که در این منطقه صورت می‌گیرد، در حوزه صنایع معدنی می‌توان کارهای جدی انجام داد.

عاملی درباره مدیریت آب در استان اردبیل اظهار کرد: آب شرب و آب کشاورزی در استان موردتوجه است و تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شده است.

وی در ادامه از اهمیت جاده‌های استان اردبیل گفت و عنوان کرد: متأسفانه شاخص بزرگراه در استان تقریباً نصف متوسط کشوری است. در کشور 24 درصد شاخص بزرگراه‌ها نسبت به راه‌های اصلی و فرعی است اما در اردبیل این شاخص حدود 12 درصد است و حتماً باید تلاش کنیم این شاخص را بهبود ببخشیم تا میزان تصادفات و آسیب‌های اجتماعی که در این حوزه به وجود می‌آید کاهش پیدا کند. قطعاً در این سفر در این زمینه تصمیمات ویژه‌ای گرفته خواهد شد.

استاندار اردبیل با تأکید بر ضرورت توجه به زیرساخت‌های حوزه گردشگری گفت: با حضور رئیس‌جمهور این زیرساخت‌ها بیش‌ازپیش موردتوجه قرار خواهد گرفت و قرار است با گسترش آن‌ها، پذیرای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری باشیم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی