بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون كشاورزی و منابع طبیعی مجلس: ورود نخبگان به مسائل کشور در گرو بها دادن حاکمان به جامعه علمی کشور است

حجت‌الاسلام نقدعلی با بیان اینکه ورود نخبگان و جامعه علمی به مسائل کشور در گرو رفتار حاکمان است، گفت: اگر حاکمان میدان را باز کنند و به نخبگان بها دهند یقینا جامعه علمی نیز انگیزه پیدا می‌کند.

1400/08/30
|
12:39
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص استفاده از نخبگان و جوامع علمی برای حل مسائل کشور با حجت الاسلام نقدعلی عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام نقدعلی با بیان اینکه ورود نخبگان و جامعه علمی به مسائل کشور در گرو رفتار حاکمان است، گفت: اگر حاکمان میدان را باز کنند و به نخبگان بها دهند یقینا جامعه علمی نیز انگیزه پیدا می‌کند. رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیر غفلت از فرصت‌ها و مهاجرت نخبگان را مطرح کردند که این مسائل پیرو بی توجهی حاکمان جامعه به نخبگان است.

وی با بیان اینکه در دولت آیت‌الله رئیسی و در مجلس انقلابی توجه به نخبگان و شنیده شدن حرف‌های مردم از ابتدای کار مشهود است، اظهار کرد: نخستین مسئله از مسائل اقتصادی کشور، موضوع آب است. جامعه علمی در این رابطه نظرات و پیشنهادات زیادی دارد که در گذشته شنیده نمی‌شد. به عنوان نماینده اصفهان بارها مکاتبات متعددی که محصول فکر نخبگان استان بود را به مسئولان منعکس کردم اما حتی یک جواب خشک و خالی هم داده نشد.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو از برگزاری جلسه سه ساعته با رئیس جمهور درباره موضوع آب استان اصفهان خبر داد و بیان کرد: بعد از این جلسه یک سفر 24 ساعته توسط وزیر نیرو به استان صورت گرفت. این اقدامات بدان جهت اهمیت دارد که اگر به موضوع آب توجهی نکنیم یقینا با چالش‌های جدی در عرصه صنعت، شرب و کشاورزی مواجه می‌شویم.

وی افزود: جامعه نخبگانی پیشنهادات و راه حل‌های خوبی برای حل مشکلات مربوط به آب دارند اما اجرایی شدن این راه حل‌ها منوط به این است که حاکمان صدای نخبگان را بشنوند. روز شنبه معاون اول رئیس جمهور جلسه‌ای در این راستا با محوریت چهار استان برگزار کردند و از نظرات نخبگان در این راستا استفاده کردند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی