حجره شنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

امان پور در مصاحبه با رادیو گفت وگو: بنابه فرمان امام(ره) هرچه زمین بود باید گندم کاری می شد

مدیرعامل کانون جهادگران جهادسازندگی بااشاره به این تفکر اشتباه که عموم مردم جهادگران را بعنوان افرادی در روستاها می شناسند که به کمک برداشت گندم می روند، گفت: حضرت امام(ره) برای حفظ امنیت غذایی در اول انقلاب دستور کاشت گندم دادند.

1398/10/07
|
09:15
|

محمدتقی امان پور با حضور در برنامه زنده حجره رادیو گفت وگو اظهار کرد :«مقام معظم رهبری طی سال های اخیر همواره تاکید داشتند چالش های اقتصادی از طریق مدیریت جهادی قابل حل است و لذ بایستی رویکردهای مدیریتی جدیدی را معرفی کنیم.»

عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی یادآور شد: «امروز برای حل مسئله باید جهاد را بشناسیم و بدانیم چگونه اقدام به حل مسائل دوران آغازین انقلاب می کرد.»

امان پور یادآور شد: «سال 57 با پیروزی انقلاب اسلامی هسته مرکزی نظارت دانشجویی خدمت حضرت امام رسیدند و گزارش اقدامات را دادند؛ ایشان نیز دستور دادند تا با دولت همکاری شود و این روند مقدمه ای برای ملاقات با نخست وزیر وقت بود و ایشان درخواست کردند دانشگاه ها وارد حل و فصل مشکلات شوند؛ کما اینکه گروه های ضد انقلاب نیز داعیه سهم خواه داشتند و دنبال جمع آوری سرباز بودند.»

عضو هیئت مؤسس جهاد سازندگی به رادیو گفت وگو گفت: «آن زمان وزارت اطلاعات و سپاه تشکیل نشده بود و نهادهای نظامی و امنیتی باقی مانده رژیم قبل بودند. همچنین گروهی که در پیروزی انقلاب در کنار مردم و روحانیت قرار داشت، نهضت دانشجویی بود که مورد اعتماد مسئولان نیز قرار داشت. ما باید به نبرد ضد انقلاب می رفتیم و این نبرد سیاسی و فرهنگی بود.»

امان پور اضافه کرد: «در مدت کوتاه دو ماهه رویکرد مدیریت جهادی را شکل دادیم؛ برای اینکه دفتر گسترده ای را راه اندازی و مناق بحرانی را به دانشگاه ها سپریم و ما فقط پول و تعدادی خودرو در اختیارشان گذاشتم؛ البته حکمی قاطع و دهان پرکن نیز به آن ها دادیم که هر کس می دید همکاری می کرد.»

وی که از پرچم داران جهاد علمی در کشور است، با بیان این مقدمه از فعالیت جهاد در دوران آغازین انقلاب گفت: «وقتی از جهاد سخن می گوییم همه بیاد عده ای جوان می افتند که به کمک روستاییان شتافته و گندم ها را برای ایشان درو می کنند. هیچ کس نمی گوید در آن سال ها امام-ره- برای در نظر گرفتن امنیت غذایی فرمودند مردم هرچه می توانند و زمین دارند، گندم بکارند. مردم این کار را کردند و حال کسی باید می بود که این زمین ها را درو کند.»

دسترسی سریع
حجره