سینما معیار پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

سينما معيار

فیلم‌های با کیفیتی در جشنواره فجر امسال حضور دارند

هادی فیروزمندی در «سینما معیار» گفت: سینماگرانی چون «وحید جلیلوند»، «سعید روستایی»، «رضا میرکریمی» و «مانی حقیقی» فیلم‌های خود را برای حضور در جشنواره فیلم فجر امسال آماده کرده‌اند.

1400/09/06
|
09:55
|

برنامه "سینما معیار" با موضوع بررسی اعتراض‌ها به انتصاب‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و گمانه‌زنی‌ها درباره جشنواره فیلم فجر، در ارتباط تلفنی با هادی فیروزمندی (مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

هادی فیروزمندی در مصاحبه تلفنی با برنامه «سینما معیار» گفت: برخی از سینماگران سعی داشتند با ابراز حرف‌های مختلف و وارد کردن فشار به دولت اعتراض خود به انتصاب آقای ایل‌بیگی – معاون نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد – را اعلام کنند.

وی افزود: واکنش‌های اولیه‌ی به انتصابات وزیر ارشاد، نشان می‌دهد که جریان تازه‌ی سینما در سال جدید شباهتی به دهه‌ها و سال‌ها گذشته نخواهد داشت.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری با بیان این که جریان‌ها و گروه‌های سینمایی از دولت انتظارات بیشتری دارند، اظهار کرد: به نظر من اعتراض‌های مختلف به انتصاب‌های جدید در وزارت ارشاد ادامه‌دار نخواهد بود.

وی اضافه کرد: برخی افراد آقای ایل‌بیگی را در مقایسه با سایر گزینه‌های پیشنهادی برای معاونت نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد بیشتر می‌پسندند.

هادی فیروزمندی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص جشنواره فجر سال 1400، گفت: بر اساس اعلام دبیرخانه تا به امروز 94 فیلم سینمایی متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر سال 1400 هستند، که از میان این تعداد 74 فیلم سینمایی بنابر آیین‌نامه‌های موجود جشنواره مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی افزود: سینماگرانی چون «وحید جلیلوند»، «سعید روستایی»، «رضا میرکریمی» و «مانی حقیقی» فیلم‌های خود را برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده کرده‌اند.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری ادامه داد: محمدحسین مهدویان برای فیلم جدید خود به دنبال اخذ پروانه ساخت بود، با توجه به این که سرعت تولید مهدویان زیاد است، شاید فیلم وی در این دوره از جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد.

وی در رادیو گفت‌وگو گفت: با توجه به این که تعداد فیلم‌های ثبت‌نامی در این دوره از جشنواره فجر کم‌تر از سال‌های گذشته است، اما فیلم‌های با کیفیت و صاحب‌نام در جشنواره امسال حضور پیدا می‌کنند.

دسترسی سریع
سینما معیار