مناظره شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

دبیر كمیته بیمه سلامت در ستاد طرح تحول سلامت: مطالبات داروخانه های خصوصی و دولتی ماهانه پرداخت می شود

دکتر کشاورزی گفت: پرداخت های ما در سال 97 در تمامی حوزه ها سامان یافته شده است. در بخش دانشگاه و دولتی دارو پرداخت به موقع و ماهانه داریم و در سایر حوزه ها نیز همین روند در حال اجراست.

1397/09/28
|
12:42
|

برنامه "مناظره " پیرامون موضوع بررسی دلایل نابسامانی وضعیت پرداخت بیمه ها به داروخانه ها و با حضور دکتر آناهیتا کشاورزی دبیر کمیته بیمه سلامت در ستاد کشوری طرح تحول سلامت از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

کشاورزی در ابتدای مطلب، معضل اصلی پرداخت بیمه ها به داروخانه ها را ناشی از عدم تعادل منابع و مصارف برشمرد و گفت: اگر مصارف حوزه دارو و دیگر بخش های سلامت به درستی پیش بینی شوند و تنظیم و توزیع درآمدها متناسب با مصارف شکل بگیرد قطعاً در طول سال مشکلی برای پرداخت نخواهیم داشت.

وی در ادامه این مطلب گفت: عمده این مشکل به دیده نشدن درست درآمدها و عدم محاسبه درست حقی که بیمه شده باید پرداخت کند برمی گردد. در حوزه مصارف هم اتفاقات پیش بینی نشده ای همچون افزایش قیمت ها در طول سال رخ می دهد که باعث بالا رفتن بیش از حد هزینه ها و در نهایت به تفاوت در هزینه درآمدها و عدم امکان پرداخت به موقع مطالبات موسسات منجر می شود.

دبیر کمیته بیمه سلامت در ستاد کشوری طرح تحول سلامت ادامه داد: بیش از 95 درصد درآمد سازمان بیمه سلامت از منابع عمومی دولت است، بنابراین در صورت عدم تأمین این منابع، قطعا نمی تواند به موقع به تعهدات خود عمل کند.

کشاورزی همچنین در ادامه این مناظره گفت: ما امسال نسبت به داروخانه های خصوصی از سال های گذشته خیلی خوش عهدتر بودیم و مطالبات داروخانه ها را به صورت ماهانه پرداخت کردیم.
وضعیت پرداخت ما به داروخانه های دولتی دانشگاهی از داروخانه های خصوصی هم بهتر است. طرف حساب ما در این بخش، دانشگاه ها هستند.

دبیر کمیته بیمه سلامت در ستاد کشوری طرح تحول سلامت یادآور شد: تلاش طرح تحول سلامت این بود که خدمات بهتری به مردم ارائه شود که در بسیاری از موارد موفق بوده است. سازمان بیمه سلامت به عنوان متولی تلاش می کند از منابع موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کند و تا حد امکان منابع در اختیار را مدیریت کنیم.

کشاورزی در پایان این مناظره ابراز داشت: ما مدعی هستیم که پرداخت هایمان در سال 97 در تمامی حوزه ها خیلی سامان یافته تر شده است. در بخش دانشگاه و دولتی دارو پرداخت به موقع و ماهانه داریم و در سایر حوزه ها نیز همین روند در حال اجراست.

دسترسی سریع
مناظره