مناظره شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

خان محمدی عنوان كرد : دولت و دلالان عامل کاهش عرضه گندم اند

دبیر کل بنیاد ملی گندم کاران ایران گفت : ورود اشتباه دولت و دلالان به فرآیند تولید و ذخیره سازی گندم و خرید با قیمت پایین از کشاورزان ، عامل کاهش عرضه گندم است.

1398/07/09
|
14:45
|

برنامه " مناظره " با موضوع اما و اگرهای اعطای تسهیلات بانکی و ایجاد اشتغال برای روستاییان با حضور مهندس علی خان محمدی ، دبیر کل بنیاد ملی گندم کاران ایران روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

علی خان محمدی در آغاز با بیان اینکه نگاه ما به توسعه روستایی تنها تزریق پول بوده است ، عنوان کرد : متاسفانه هیچ گاه به دنبال توسعه فناوری صنایع تبدیلی و تکمیلی در روستاها نبوده ایم تا با ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه گذاری مطمئن ، از مهاجرت روستانشینان به شهرها جلوگیری شود.

وی با انتقاد از ورود دولت و دلالان به کسب و کار روستایی اظهار کرد : دولت باید سیاستگذار و ناظر باشد و نباید در فروش محصولات کشاورزی دخالت کند. درواقع باید امور مربوط به کشاورزان اعم از کاشت و ذخیره محصول به NGO ها واگذار شود و در زمان نیاز کشور وارد بازار شود.

دبیر کل بنیاد ملی گندم کاران ایران در ادامه برنامه مناظره رادیو گفت و گو با بیان اینکه تولید گندم از 10 میلیون تن به 7 میلیون تن کاهش یافته است ، تاکید کرد : ورود دولت و دلالان برای خرید گندم به قیمت های پایین سبب شده کشاورزان از تحویل گندم خود به دولت خودداری کنند . در واقع دخالت دولت عامل اصلی کاهش تولید گندم و وضعیت بد گندم کاران است.

خان محمدی تاکید کرد : در شرایطی که هرروز تحریم‌ها در بخش امنیت غذایی شدیدتر می‌شود و ارزش پولی کشور رو به کاهش است هر تصمیم غیر کارشناسی در بخش کشاورزی می‌تواند تهدیدی برای تداوم امنیت غذایی کشور باشد.

وی در خاتمه مصاحبه خود با رادیو گفت و گو خاطرنشان کرد : لازمه ماندگاری روستاییان در روستاها ایجاد اشتغال پایدار با محوریت تشکل های مردم نهاد مانند تعاونی ها و سندیکاهاست و تا زمانی که دست دولت کوتاه نشود امکان رشد و ترقی در این عرصه وجود نخواهد داشت.

دسترسی سریع
مناظره