پرسمان هر روز از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو گفت و گو

پرسمان

ریاست سازمان ملی بهره وری: بزرگترین دستاورد سازمان ملی بهره وری تعامل با تمام دستگاههای اجرایی بود

ریاست سازمان ملی بهره وری تصریح کرد: طی چهار سال اخیر بزرگترین دستاورد سازمان ملی بهره وری تعامل این سازمان با سایر دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی بود که خود به نوعی متولی بهره وری اند.

1396/06/06
|
15:37
|


دکتر رویا طباطبایی یزدی، ریاست سازمان ملی بهره وری، در گفتگوی ویژه ی هفته ی دولت برنامه ی پرسمان در خصوص گزارش عملکرد سازمان ملی بهره وری با اشاره به همکاری سازمان صدا و سیما در زمینه ی بهره وری و ضمن تشکر از این سازمان اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در زمینه ی بهره وری انجام شده است که در آن میان تعامل بسیار خوب سازمان ملی بهره وری ایران با سایر دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی بوده است که اینگونه نهادها خود متولی بهره وری هستند لذا چنین دستاوردی بزرگترین دستاورد ما بعنوان نهاد حاکم برای ارتقای بهره وری در کشور است که ما بعنوان نهادی حاکمیتی چنین دستاوردی را بالاترین افتخار می دانیم.

وی در پاسخ به این سوال که سازمان ملی بهره وری تا چه حد با دستگاههای مختلف در جهت اصلاح زیر ساختهایی نظیر پرداخت دستمزدها و قوانین تعامل داشته است؟ خاطر نشان کرد: امیدوارم در آینده ای نزدیک در جایی قرار بگیریم که تمام حقوق و دستمزدها(نه فقط حقوق کارگران عزیز) بر مبنای بهره وریشان پرداخت گردد اما مسئله ای که در این میان وجود دارد این است که ما قوانین لازم را برای انجام این کار در اختیار نداریم و همچنین محاسبات مربوط به بهره وری اطلاعات در دست ما نیست اما امیدواریم با کمک قوه ی مقننه و مجریه بتوانیم در این مسیر اصلی که یکی از موثرترین اقدامات در جهت ارتقای بهره وری نیروی کار است گام برداریم.

دکتر طباطبایی یزدی با اشاره به اینکه عملیاتی کردن چنین محاسباتی کار ساده ای نیست تصریح کرد: در تمام دنیا هم چنین کاری به سادگی انجام نمی گیرد بطوریکه معمولا حقوق و مزایا در محدوده و ردیفی خاص پرداخته می شود که خیلی هم منطبق با بهره وری افراد جامعه نیست.

ریاست سازمان ملی بهره وری با اذعان به اینکه شاید ما در ایران با کشورهای موفق در این زمینه فاصله ی زیادی داشته باشیم افزود: ما باید در جهت پر کردن این فاصله کار کنیم لذا وقتی در شورای برنامه ریزی ارتقای بهره وری برای تنظیم برنامه ی ششم کار می کردیم یکی از دغدغه های ما تحقق همین هدف بود اما متاسفانه بدلیل همان مشکلاتی که ذکر شد نتوانستیم به بند یا ماده ی مشخصی برسیم که بتوان آن را اجرایی یا عملیاتی کرد زیرا امکانات آمایی لازم را در اختیار نداریم.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه در راستای تحقق اهداف سازمان بهره وری تا چه حد هم افزایی وجود دارد؟ بیان داشت: وقتی ما انتظار داریم بهره وری سهم 35 درصدی از رشد اقتصادی را داشته باشد نشان دهنده ی آن است که تمام بخش های اقتصادی باید همراه با هم گام بردارند بطوریکه تناقض حرکتی وجود نداشته باشد و بطور کلی در چارچوب برنامه ای مشخص در جهت ارتقای بهره وری حرکت کرد که چنین چیزی هدف والای ما بوده و در برنامه ی جامع بهره وری کشور و نیز در موادی از برنامه ی ششم از آن سخن به میان آمده است و از همه ی اینها مهم تر این است که جزء سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است که باید چراغ راهنمای ما و سایر دستگاه ها باشد.

ریاست سازمان ملی بهره وری کشور اذعان کرد: شاید سازمان ملی بهره وری ایران در حال حاضر قدرت لازم را در قالب نقشی کاملا بازدارنده برای برخی اقدامات ضد بهره وری برخی دستگاهها در اختیار نداشته باشد لذا ما فعلا در مرحله ای هستیم که تلاش هایمان را از راه تعامل و اقناع انجام می دهیم که این گام اول ماست.

طباطبایی یزدی خاطر نشان کرد: تمام دستگاهها باید بهره وری را باور داشته، به آن بیندیشند و در راه گسترش آن گام بردارند و تحقق چنین امری تنها با ذکر در قوانین امکان پذیر نیست و باید عملیاتی شود چرا که کلید رشد بلند مدت کشور فقط و فقط در گرو ارتقای بهره وری بوده و خواهد بود.

برنامه ی پرسمان هر روز ساعت 10:45 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش خواهد شد.

دسترسی سریع
پرسمان