پرسمان هر روز از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو گفت و گو

پرسمان

ریاست خانه ی اقتصاد: کل معافیت های مالیاتی باید از میان برداشته شود

ریاست خانه ی اقتصاد تصریح کرد: به منظور اجرای درست قانون مالیات در کشور،حذف کل معافیت های مالیاتی ضروری است بطوریکه هیچ کس از پرداخت مالیات مستثنی نباشد.

1396/09/08
|
14:49
|

دکتر ابراهیم جمیلی،ریاست خانه ی اقتصاد ایران در گفت و گو با برنامه ی "پرسمان" رادیو گفت و گو پیرامون موضوع مالیات در بودجه ی 97 با رد آمار 40 درصدی مرکز آمار مبنی بر اینکه 40 درصد درآمد بودجه ی کشور از مالیات بدست می آید بیان داشت: متاسفانه مرکز آمار کشور آمار درستی را ارائه نمی دهد اما آنچه در این خصوص اهمیت دارد این است که کاری کنیم تا مالیات دهنده اعتمادش نسبت به سیستم مالیاتی کشور جلب شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با وجود فعالیت دولت الکترونیک در کشور امکان فرارهای مالیاتی به حداقل رسیده است.

جمیلی اذعان کرد: در حال حاضر در راستای اجرای دقیق قوانین مالیاتی کشور،طرح حذف کل معافیت های مالیاتی درست به نظر می رسد لذا لازم است هر شخصی که در کشور مشغول کار اقتصادی است مالیات خود را به موقع پرداخت نماید.

رئیس خانه ی اقتصاد ایران با تصریح اینکه هیچ کس در کشور نباید از قانون پرداخت مالیات مستثنی باشد خاطر نشان کرد: وقت آن است که پرداخت کنندگان مالیات در کشور مورد احترام و تشویق قرار بگیرند مشروط بر اینکه مالیات های پرداختی صرف هزینه های جاری دولت نشود اما در حال حاضر دولت چنین کاری می کند.

وی همچنین در خصوص فروشگاه های موجود در کشور بیان داشت:ضمن اینکه مالیات بر مصرف نیز باید بدرستی انجام گیرد فروشگاهها باید بصورت الکترونیک ملزم به صدور فاکتور باشند تا بدین ترتیب نظام توزیع نیز سر و سامان یابد.

دکتر جمیلی خاطر نشان کرد: در حال حاضر کشور فاقد نظام درست مالیاتی است و نظام ارزش افزوده نیز سر جای خودش نیست لذا اگر مردم از اجرای قانون مالیات ناراحت اند دلیل آن را در غلط اجرا شدن آن باید جستجو کرد.

برنامه ی پرسمان هر روز ساعت 13:15 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش خواهد شد.

دسترسی سریع
پرسمان