صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه

مدیر کل توسعه ی کارآفرینی وزارت تعاون بیان داشت: وجود اکوسیستمی متشکل از دولت، مجلس، مصرف کننده و تولید کننده در راستای ارائه کالای با کیفیت در حل مشکل بیکاری ضرورت تام دارد و خرید کالای ایرانی به تنهایی نمی تواند راهگشا باشد.

دکتر رحیم سرهنگی،مدیر کل توسعه ی کار آفرینی و بهره وری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با برنامه ی پرسمان رادیو گفت و گو با موضوع تاثیر خرید کالای داخلی در افزایش اشتغال و کاهش بیکاری اظهار داشت:قوانین کار کشور به دلیل قدمتی که دارند نیازمند اصلاح هستند تا بدینوسیله موجبات رونق در تولید را فراهم آورند.

وی افزود: از لحاظ کارآفرینی،بخش مهمی از هر کسب و کار،موضوع بازار است که اگر رونق داشته باشد باعث توسعه ی آن کسب و کار خواهد شد لذا بازار پر رونق با جریانی از وجوه نقد به مثابه ی خون در رگ و حیات اقتصاد جامعه است.

مدیر کل توسعه ی کار آفرینی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: حل مسئله ی اشتغال صرفا با حمایت مصرف کنندگان و خرید کالای داخلی حل نخواهد شد هر چند که این نوع حمایت بسیار مهم بوده و در سایر کشورها قوانینی به نام حمایت مصرف کننده از تولید کننده وجود دارد که موجب ترغیب خرید داخلی در آن کشورهاست.

سرهنگی اذعان کرد: در این موضوع،صرفا نباید خطاب به دولت،مجلس،عناصر فرهنگی،مصرف کننده و تولید کننده صحبت کرد چرا که پای یک اکوسیستم در میان است که بدون وجود هر یک از این گروه ها این مسئله حل نخواهد شد.

وی سخت ترین کار در شرایط امروز کشور را کار تولید دانست و افزود: از لحاظ بررسی شاخص های اقتصادی کشور،امروزه تولید با مشکلات زیادی روبرو است لذا تولید کنندگان باید با تولید کالایی با کیفیت،مصرف کننده را به سمت خود بکشانند.

همچنین دکتر سمیه محمودی،عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این خصوص ضمن تایید وجود و تاثیر زنجیره ای متشکل از دولت،مجلس،مردم و تولید کنندگان در حل مشکل بیکاری تصریح کرد:
مجلس شورای اسلامی،موضوع حمایت از تولید داخلی را در دستور کار خود قرار داده است و مشغول ایجاد قوانینی در همین زمینه است.

وی با اشاره به کمیسیون اصل 44 در همین رابطه اذعان کرد: قریب 1 سال است که این کمیسیون کار و فعالیت خود را آغاز کرده است بطوریکه اعضای این کمیسیون دغدغه ی روان سازی و حل و فصل مسائل بیکاری،جامعه ی کارگری و نیز صنعت را دارند اما ناگفته نماند که امروز در کشور قوانین خوبی هم در این رابطه داریم که اجرا نمی شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،در یک جمله،اتحاد جمعی و تشویق تولید کننده و مصرف کننده را در حل مشکل بیکاری مهم و حیاتی عنوان کرد.مرتبط با این خبر

  • بررسی میزان اشتغالزایی تعاونی های دهیاری روستایی

  • تعاونی های حمل و نقل چقدر شغل ایجاد کرده‌اند؟

  • تعاونی های گردشگری و نقش آنها در ایجاد اشتغال

  • 25 هزار تعاونی در کشور تشکیل شده است

  • واکاوی میزان اشتغالزایی تعاونی های خدماتی

  • حمایت از تاسیس و توسعه صندوقهای شراکت در سرمایه برای تجاری سازی ایده‌ها

  • رتبه ی ضعیف کسب و کار ایران نتیجه ی دولت زدگی اقتصاد است

  • جذب فناوری، سرمایه و منابع مالی با هدف ایجاد فرصت های شغلی پایدار

  • عرصه ی تولید نیازمند شبکه ی راهبرد نوآوری است

  • پرسمان به دنبال فرصت های شغلی پایدار