پرسمان هر روز از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو گفت و گو

پرسمان

عضو اتاق بازرگانی : باید دولت الکترونیکی ایجاد کنیم

عضو اتاق بازرگانی تصریح کرد:اصناف، بخشی از تجارت هستند، با تفکیک و جداسازی وزارتخانه ها از هم، کاری پیش نخواهد رفت باید در جهت ایجاد دولت الکترونیکی تلاش کنیم.

1396/05/03
|
10:45
|

مهندس برخوردار، عضو اتاق بازرگانی در گفتگوی برنامه ی پرسمان رادیو گفت و گو پیرامون موضوع اصناف حلقه ی اتصال تولید تا بازار با اشاره به اینکه اصناف 7 درصد مالیات را به خود اختصاص داده است بیان داشت: متاسفانه در کشور ما قرار بر این است هر دولتی که سر کار می آید می گوییم درست عمل کرده و خوب کار می کند اما واقعیت ها را در این باره نمی گوییم.

وی افزود: در حال حاضر در کشور ما در مقابل مالیاتی که داده میشود خدمات شایسته ای به مالیات دهنده ها ارائه نمی شود و نکته ی تاسف برانگیزتر این است که در ادارات ما چیزی به اسم ارباب رجوع وجود ندارد و جای خود را به مصداق ارباب و رعیت داده است.

عضو اتاق بازرگانی تصریح کرد: اصناف بخشی از تجارت است و بخش بزرگی از آن به واردات بر می گردد به عقیده ی من که بارها به این نکته تاکید کرده ام با تفکیک و جداسازی وزارتخانه ها از هم کاری پیش نخواهد رفت لذا باید در جهت ایجاد دولت الکترونیکی تلاش کنیم.

این کارشناس اقتصادی در تکمیل سخنان خود پیرامون مالیات 7 درصدی اصناف خاطر نشان کرد: اگر مالیات دهنده ها بدانند مالیات داده شده در جهت درست بکار گرفته می شود راغب خواهند شد که بیش از 7 درصد مالیات بپردازند.

همچنین ابراهیم درستی، ریاست انجمن اتاق اصناف در خصوص نقش اصناف در جهت اتصال تولید و بازار اذعان کرد: لازم است بنگاه های اقتصادی کوچک را تقویت کنیم و در کنار آن با ارائه ی وام های کم بهره و تقویت معافیت های مالیاتی موانع موجود بر سر راه تولید را از میان برداریم و سرمایه گذاران داخلی و خارجی نیز برای سرمایه گذاری به ما اعتماد کنند.

وی اظهار داشت: طیّ دو سال اخیر در این زمینه زیر ساخت ها اصلاح شده اند و اوضاع در حال بهتر شدن است بطوریکه در گذشته اصناف جایگاهی در تولید و نیز کرسی های تصمیم گیری نداشت اما خوشبختانه در حال حاضر در مجلس و دولت جایگاه خوبی داریم.

ریاست اتاق اصناف اذعان کرد: به نظر بنده لازم است بین اصناف در هر استان و شهرستان و با توجه به وضعیت جغرافیایی موجود در آنها نوعی تجمیع بصورت فروشگاههای زنجیره ای شکل گیرد.

وی همچنین ایجاد صندوق های الکترونیکی متصل به وزارت دارایی را در چنین فروشگاههایی پیشنهاد داد.

برنامه ی پرسمان هر روز ساعت 10:45 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش خواهد شد. فایل صوتی این برنامه را می توانید از تارنمای رادیو گفت و گو دانلود فرمایید.

دسترسی سریع
پرسمان