صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

صادقی راد گفت: سازمان تامین اجتماعی درصدد است قبل از دچار شدن افراد به عوارض غیرقابل جبران برنامه مستمر درمانی برای آنها در نظر بگیرد. در این راستا نظام ارجاع داخلی بیماری های مزمن را طرح ریزی کرده است.

برنامه " چشم و چراغ " با محوریت سالمندان و بازنشستگان و در ارتباط تلفنی با دکتر کوروش صادقی راد معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

صادقی راد در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: با ورود انسان به دوره میانسالی انواع و اقسام بیماری ها و فشار های روحی و استرس ها خود را نشان می دهند و بنابراین می طلبد که ما برای این قشر از جامعه برنامه ریزی خوبی داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: سازمان تامین اجتماعی برنامه ریزی های خوبی برای این مسئله دارد و درصدد است تا این افراد قبل از دچار شدن افراد به عوارض غیرقابل جبران و بسیاری از بیماری ها مانند دیابت شناسایی و برنامه مدون و مستمر درمانی برای آنها در نظر بگیرد.

معاون نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان ساخت: برای تحقق این امر، ما نظامی را به نام نظام ارجاع داخلی بیماری های مزمن طرح ریزی کرده ایم.

صادقی راد در مصاحبه با رادیو گفت و گو متذکر شد: وزارت بهداشت عزم جدی دارد که با اجرایی شدن طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده مراجعات بیماران را ساماندهی و نظام مند کند، هر فردی بر اساس دانسته های خود مراجعات کاذب نداشته باشد، منابع نظام سلامت به سمت افراد نیازمند حرکت کند و این سطوح دیده شدن بیماران با برنامه ریزی صورت بگیرد.

این مقام مسئول همچنین اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی برای تحقق این امور برنامه های جدی را پیش بینی کرده و از نسخه الکترونیک آغاز نموده و در حال حرکت به سمت پرونده الکترونیک سلامت است. این موضوع در دنیا تعریف شده و سازمان تامین اجتماعی هم مقدمات آن را انجام داده و زیرساخت های آن را فراهم نموده است.

معاون نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: ما در مجموعه درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی که حدود 380 مرکز درمانی و 80 بیمارستان و 300 مرکز درمان سرپایی وجود دارد پرونده الکترونیکی را نهادینه کرده ایم و نسخه کاغذی در مراکز درمانی صادر نمی شود.

صادقی راد در پایان برنامه چشم و چراغ از رادیو گفت و گو بیان کرد: پزشکان و امضای الکترونیک آنها باید در سیستم الکترونیک تعریف شوند و همه خدمات با یک کد ملی به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد. این طرح برای سالمندان و بیمارانی که توانایی ایستادن و تحمل در صف بودن را ندارند بسیار مفید است.

مرتبط با این خبر

  • عضو اتحادیه صنف طلا و خرازی به چشم و چراغ رادیو گفت و گو می آید

  • گذری بر خاطرات سالمندان و بازنشستگان در چشم و چراغ

  • تمهیدات پرداخت بدهی بیمه سلامت به مراکز دولتی فراهم شده است

  • بهترین ساعت خوابیدن در طول شبانه روز از منظر طب ایرانی

  • ضرورت تامین امکانات لازم برای بازدید سالمندان از اماکن گردشگری

  • چشم و چراغ با سالمند و مشاور طب سنتی همراه می شود

  • حضور سرهنگ بازنشسته راهنمایی ورانندگی در رادیو گفت و گو

  • راهکارهای جلوگیری از ضعف سیستم ایمنی در بدن سالمندان

  • گفت و گو با مدیر کل بیمه سلامت تهران در چشم و چراغ

  • بازنشسته سازمان بازنستگی کشوری مهمان رادیو گفت و گو می شود