روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

استاد گروه هنر دانشگاه فنی و حرفه ای شریعتی: فناوری سبب بهبود اقتصاد هنر شده است / فناوری در هنرهای دیداری، بسیار اثرگذار است

سید وریا هاشمی با تصریح بر اینکه فناوری به فروش محصولات هنری کمک بسیار زیادی کرده است، اظهار کرد: فرد هنرمند در حالی که در منزل حضور دارد، به صورت آنلاین بازارهای فروش آثار هنری را رصد می کند و در حقیقت فناوری سبب بهبود اقتصاد هنر شده است.

1398/07/27
|
14:17

برنامه «روزنه» رادیو گفت و گو در خصوص کاربرد علم و فناوری در هنرهای تجسمی با سید وریا هاشمی استاد گروه هنر دانشگاه فنی و حرفه ای شریعتی و کارشناس گرافیک نقاشی و هنرهای تجسمی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سید وریا هاشمی با تصریح بر اینکه با ورود علم به هنر، ماهیت آن تغییر نکرده است، گفت: فناوری به عنوان بدنه ای از دانش در خدمت پردازش استخراج مواد به کار می رود و اساسا دنیای عرضه هنر را متفاوت کرده است.

وی بیان کرد: فناوری به عنوان یک ابزار، در تولید آثار حجم و مجسمه سازی بسیار اثرگذار است. دانش فناوری همچنین در حوزه اقتصاد هنر بسیار کمک خواهد کرد به طوری که فناوری جزو لاینفک زندگی امروز در عرصه های مختلف به ویژه هنر است.

استاد گروه هنر دانشگاه فنی و حرفه ای شریعتی با بیان اینکه فناوری در هنرهایی که دیداری هستند، بسیار اثرگذار است، عنوان کرد: فناوری عرضه آثار هنری را متفاوت کرده است زیرا هنرمند در صد سال پیش وقتی هنری را خلق می کرد باید خودش آن را حمل و مستقیما عرضه می کرد اما امروز از طریق فناوری، در خانه خودش خلق می کند و آثارش را مدیران هنری او، به نقاط مختلف جهان معرفی می کنند.

کارشناس گرافیک نقاشی و هنرهای تجسمی با تصریح بر اینکه فناوری به فروش محصولات هنری کمک بسیار زیادی کرده است، اظهار کرد: فرد هنرمند در حالی که در منزل حضور دارد، به صورت آنلاین بازارهای فروش آثار هنری را رصد می کند و در حقیقت فناوری سبب بهبود اقتصاد هنر شده است.

دسترسی سریع
روزنه