روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

نگاهی به مضرات یك نوشیدنی گازدار؛ مزه این "نوشابه‌" از یادتان نمی‌رود

عضو هیئت‌علمی گروه تغذیه دانشکده علوم‌پزشکی شهیدبهشتی درباره تمایل مدام به "نوشابه های‌انرژی‌زا" گفت: اسیدکربنیکِ گیرنده‌های عصبی داخل دهان را تحریک و با ایجاد سوزش و گزشی خوشایند، احساس استفاده دوباره از نوشیدنی را ایجاد می‌کند.

1399/07/03
|
09:11
|

غزاله اسلامیان در ارتباط زنده تلفنی با برنامه علمی "روزنه" در رابطه با فواید و مضرات "نوشابه‌های انرژی زا" اظهار کرد: ابتدا باید اجزای این نوشابه‌ها اعم از شکر و شیرین کننده‌ها را بشناسیم.

وی آب گازدار را از دیگر ملزومات نوشابه‌های انرژی زا خواند و در این راستا به ترکیب دو ماه "دی اکسید کربن" و "آب" اشاره کرد و گفت: اسید کربنیکِ ضعیف از این ترکیب بدست آمده که گیرنده‌های عصبی داخل دهانی را تحریک کرده و با ایجاد سوزش و گزشی خوشایند، در فرد حس استفاده دوباره از آن نوشیدنی را ایجاد می‌کند.

اسلامیان از اثرات مخرب "اسید کربنیک" بر مینای دندان گفت و ادامه داد: شکر و شیرین کننده نیز در اندازه‌های بزرگ در این نوشیدنی وجود دارد که عملا از مضرات اصلی "نوشابه‌های انرژی زا" برای دهان و دندان می‌باشد.

وی افزود: سرعت نوشیدن آب گازدار، نوعی سوء هاضمه در فرد ایجاد کرده و از طرفی تامین انرژی کاذب در اثر مصرف مقادیر زیاد شیرینی و شکر ایجاد می‌گردد.

اسلامیان با اشاره ضمنی به مناسب بودن این میزان انرژی برای افراد ورزشکار خاطرنشان کرد: این نوشابه، قبل، حین و بعد از ورزش باید بدرستی استفاده شود و البته باید به اصالت برند مورد نظر نیز توجه کرد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: ماده مضر دیگر کافئین است که روزانه تا 400 میلی گرم قابل استفاده و این میزان برای بسیاری از بیماران مضر است.

اسلامیان میزان کافئین موجود در "نوشابه‌های انرژی زا" را در حدود 4 الی 5 فنجان قهوه تخمین زد و ادامه داد: طبق گزارش‌ها برخی نوشابه‌ها تا 500 میلی گرم حاوی کافئین هستند که افزایش فشار خون، اسیدیته معده، اضطراب ناگهانی و بی اشتهایی از مضرات مصرف کافئین است.

وی همچنین اختلالات روده‌ای و بی خوابی مزمن را از دیگر مضرات سوء مصرف کافئین برشمرد و افزود: کافئین زیاد با دفع بالای آب بدن منجر به بی آبی جسمی در فرد می‌گردد.

اسلامیان همچنین وجود عصاره‌ها گیاهی –مورد استفاده در شرق آسیا- در "نوشابه‌های انرژی زا" را مغایر با الگوی تغذیه ایرانی‌ها عنوان کرد و گفت: برخی از این گیاهان از جمله جینسینگ با برخی داروهای مصرفی تداخل ایجاد کرده و موجب بروز مضراتی در فرد می‌گردد.

وی در عین حال ویتامین‌های گروه ب را از اصلی ترین افزودنی‌ها در "نوشابه‌های انرژی زا" خواند که با وجود حلالیت در آب، به راحتی دفع می‌شوند و از طرفی انرژی بالایی در خدمت فرد قرار می‌دهند.

اسلامیان همچنین به وجود اسیدهای آمینه در این نوشیدنی‌ها اشاره کرد و گفت: بیماران کلیوی و کبدی باید در مصرف این نوشابه‌ها دقت کنند؛ حتی میزان اسیدهای آمینه –پروتئین ها- برای افراد ورزشکار مهم است.

عضو هیئت علمی گروه تغذیه و رژیم درمانی دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو نسبت به دریافت سدیم اضافی پس از مصرف "نوشابه‌های انرژی زا" و ایجاد پرفشاری در خون هشدار داد و گفت: بسیاری از این مضرات روی قوطی نوشیدنی درج نشده است.

اسلامیان خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنیم "نوشیدنی‌های انرژی زا" را بصورت خانگی تهیه کرده و از ترکیبات شیر و لبنیات بهره گیریم.

دسترسی سریع
روزنه