روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

رئیس كمیته پزشكی جودو در رادیو گفت‌وگو: دوران قرنطینه بحران چاقی را پُررنگ می‌کند

تورج ملک‌محمدی با اشاره به این که تعداد تنفس‌های انسان در هنگام ورزش افزایش پیدا می‌کند، گفت: عموم مردم می‌توانند با حضور در محیط‌های باز و فضاهای سبز با رعایت فاصله‌های اجتماعی – حداقل 2 متر – تحرک‌های ورزشی داشته باشند.

1399/07/28
|
09:30
|

برنامه «روزنه» با موضوع جایگزین محرک‌های ورزشی و کرونا، در ارتباط تلفنی با دکتر تورج ملک‌محمدی (رئیس کمیته پزشکی جودو و دبیر سابق فدراسیون پزشکی ورزشی کشور) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

تورج ملک‌محمدی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: متاسفانه اکثر دانش‌آموزان ایرانی با بیماری چاقی درگیر هستند.

وی با اشاره به این که اکثر افراد جامعه با معضل چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند، عنوان کرد: بحران کرونا و شرایط قرنطینه باعث شده تا مردم به معضل چاقی دقت کافی نداشته باشند.

رئیس کمیته پزشکی جودو افزود: عدم اهتمام به تحرک‌های روزانه و ورزش‌های ساده در ایام کرونا باعث می‌شود تا افراد و اقشار مختلف بیش از پیش در بیماری چاقی پیشرفت کنند.

وی ادامه داد: چاقی دانش‌آموزان و تمام مردم ایران در دوران کرونا برای سال‌های آتی کشور موضوعی نگران‌کننده است.

تورج ملک‌محمدی اضافه کرد: اکثر کشورهای توسعه یافته تلاش می‌کنند تا دانش‌‌آموزان در شرایط قرنطینه از حداقل تحرک‌های ورزشی برخوردار باشند.

وی با اشاره به این که محیط‌های بسته‌ی ورزشی از نظر انتقال کرونا در شرایط بسیار بدی هستند، توصیه کرد: ورزشکاران غیر حرفه‌ای و مردم عادی نباید در این شرایط در محیط‌های ورزشی حضور داشته باشند.

دبیر سابق فدراسیون پزشکی ورزشی کشور ادامه داد: عموم مردم می‌توانند با حضور در محیط‌های باز و فضاهای سبز با رعایت فاصله‌های اجتماعی – حداقل 2 متر – تحرک‌های ورزشی داشته باشند.

وی با بیان این که تعداد تنفس‌های انسان در هنگام ورزش افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: در شرایط تحرک بدنی و ورزشی احتمال انتقال کرونا بسیار بیشتر از حالت عادی تخمین زده می‌شود.

ملک‌محمدی با اشاره به گسترش فضای مجازی، توضیح داد: بسیاری از افراد می‌توانند با استفاده از امکانات مختلف فضاهای مجازی با مربیان ورزشی ارتباط برقرار کنند و فرآیند‌های اصولی و درست ورزشی را در محیط خانه تجربه کنند.

وی تاکید داشت‌: ورزش نکردن به مدت طولانی عوارض سنگین و متعددی را بر جسم و روح انسان برجای خواهد گذاشت.

رئیس کمیته پزشکی جودو با اشاره به این که ورزش‌های عمومی و همگانی بدون نیاز به دستگاه و تجهیزات در محیط خانه قابل انجام هستند، عنوان کرد: بهتر است که اعضای خانواده در یک اتاق در بسته به طور همزمان ورزش نکنند.

دسترسی سریع
روزنه