روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

طلا و جواهر، صنفی قانونمند دارد

مسعود آقاپور علیشاهی در رادیو گفت‌وگو گفت: تلاش می‌کنیم تا اکثر مشکلات مردم و طلافروش‌ها در داخل اتحادیه توسط کمیسیون‌های تخصصی برطرف شود.

1400/06/17
|
16:43
|

برنامه «روزنه» با موضوع بررسی امکان صدور شناسنامه فنی و معتبر برای جواهرات در ایران، در ارتباط تلفنی با مسعود آقاپور علیشاهی (بازرس ویژه اتحادیه طلا و جواهر کشور) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.

مسعود آقاپور علیشاهی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: اتحادیه‌ی طلا و جواهر در تمام حوزه‌ها - از مجوز تا کیفیت اجناس - نظارت و بررسی دقیقی را به عمل می‌آورد.

وی با اشاره به این که بازرسی‌های اتحادیه طلا و جواهر به طور دوره‌ای انجام می‌شود، عنوان کرد: عموم مردم می‌توانند به‌صورت تلفنی شکایات و مشکلات خود در حوزه طلا و جواهر را به اتحادیه‌ی این صنف اعلام کنند.

بازرس ویژه اتحادیه طلا و جواهر افزود: ما تلاش می‌کنیم تا اکثر مشکلات مردم و طلافروش‌ها در داخل اتحادیه توسط کمیسیون‌های تخصصی برطرف شود.

وی تاکید داشت: آن دسته از واحدهایی که به طور منحصر جواز جواهر دارند، می‌توانند شناسنامة جواهر صادر کنند.

مسعود آقاپور علیشاهی با بیان این که واحدهای صنفیِ مجوزدار شناسنامه‌های معتبر صادر می‌کنند، توضیح داد: دارندگان طلا می‌توانند روزهای یکشنبه طلا و شناسنامة آن را به کمیسیون تخصصی اتحادیه‌ی طلا و جواهر بیاورند و درخواست ارزیابی کالا را ثبت کنند.

وی با اشاره به این که صنف طلا صنف قانون‌مداری است، اظهار داشت: بیش از 90 درصد فعالان حوزه طلا و جواهر در اولین گام قبل از شروع به فعالیت مجوزهای مربوطه را اخذ می‌کنند.

بازرس ویژه اتحادیه طلا و جواهر افزود: اکثر فعالان صنف طلا و جواهر سابقه حداقلی 30 ساله در این حوزه دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «روزنه» گفت: عکس رنگی جواهر به طور دقیق در شناسنامة مربوطه درج می‌شود، درحالی‌که عدم الصاق این عکس به شناسنامه از نظر اتحادیه خلاف نیست.

مسعود آقاپور علیشاهی ادامه داد: «تعداد» و «وزن» و «مبلغ روز» در شناسنامه طلا و جواهر درج می‌شود.

وی اضافه کرد: دارندگان طلا و جواهر در هنگام فروش محصول باید فاکتور و شناسنامه کالا را همراه داشته باشند.

دسترسی سریع
روزنه