تقاطع فرهنگ پنجشنبه ها از ساعت 18:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

تقاطع فرهنگ

شما هم به نمایشگاه "ماسک بزن" دعوتید

مدیر "گالری کاما" از افتتاحیه نمایشگاه "ماسک بزن" از امروز خبرداد و از عموم مردم خواست به منظور نگاهی متفاوت نسبت ماسک‌های بهداشتی از این نمایشگاه بازدید کنند.

1399/04/20
|
13:36
|

مونا خوش‌اقبال در گفتگو با برنامه "تقاطع فرهنگ" در رابطه با فلسفه و ماهیت شکل گیری نمایشگاه نقاشی "ماسک بزن" اظهار کرد: از اساتید پیشکسوت و هنرمندان نویافته درخواست کردیم بر روی ماسک بعنوان نمادی از مبارزه با شیوع این ویروس نقاشی بکشند و تمام 70نفر انتخابی دعوت ما را لبیک گفتند.

وی افزود: از این عزیزان درخواست کردیم کارها را امضا نکنند و لذا امضای این هنرمندان در پشت آثار درج شده است؛ یعنی مخاطب قادر به تشخیص اثر اساتید نیست و با اصل هنر روبرو می شود.

خوش‌اقبال ادامه داد: در این نمایشگاه همه هنرمندان با هر درجه و مقام هنری، در کنار یکدیگر قرار گرفتند و لطف بزرگان هنر شامل حال ما شد.

وی افزود: از اساتید بزرگ تا دیگر هنرمندان در این پروژه شرکت کردند و هیچگونه چشم داشت مالی نداشتند و تنها تلاش کردند فلسفه اجتماعی "استفاده از ماسک" را برای مردم به زبان هنر بازگو کنند.

خوش‌اقبال با اشاره به افتتاحیه این نمایشگاه از امروز و ادامه یافتن آن تا 31 تیرماه گفت: گالری کاما واقع در خیابان پاسداران، گلستان دهم، پلاک 44 آماده میزبانی از علاقمندان این رویداد فرهنگی هنری است.

این دانش آموخته هنر در بخشی دیگر از این مصاحبه رادیویی اظهار کرد: در این رویداد نقاشی هنرمندان بزرگ ماسک را به زیبایی تزئین کرده است و به نظرم این بهترین تبلیغ برای استفاده از این الزام بهداشتی است.

خوش‌اقبال گفت: تمام تلاش بنده بر زیباتر کردن تصویر هر یک از افراد جامعه با ماسک بود و شعار ما اینست که هرچه در خدمت بشریت باشد، زیبایی های خاص خود را داراست.

دسترسی سریع
تقاطع فرهنگ