گام دوم پنجشنبه ها از ساعت 12:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو گفت و گو

گام دوم

اسكندری: دانش سپاه، امنیت ملی را تامین کرد

قائم مقام دبیرکل هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نخستین توصیه مقام معظم رهبری ، توجه به علم و پژوهش به عنوان اصل لازم برای حرکت تمدن ساز است؛ چرا که دانش، پایه های اقتدار و امنیت یک کشور است.

1398/10/30
|
11:00
|

برنامه " گام دوم " با موضوع دانشگاه و گام دوم انقلاب اسلامی با حضور دکتر صالح اسکندری قائم مقام دبیرکل هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی روانه آنتن رادیوگفت و گو شد.

دکتر صالح اسکندری در آغاز بیانیه گام دوم را نقشه راه ملت ایران در چله دوم انقلاب توصیف کرد و گفت : مقام معظم رهبری برای کلمه به کلمه این متن وقت صرف کرده اند و چشم انداز روشنی را بر اساس تجربیات موفقیت آمیز چهل سال گذشته ترسیم کرده اند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در گام دوم بر سه واژه خودسازی ، نظام سازی و تمدن سازی متمرکز شده اند ، تاکید کرد : خودسازی شامل همه ملت و نظام سازی همه افرد داخل کشور و حتی منطقه را در برمی گیرد اما هدف نهایی انقلاب که تمدن سازی است باید در سطح امت اسلامی پیگیری شود.

قائم مقام دبیرکل هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی ، جوان گرایی و نخبه گرایی را شاه کلید این عرصه دانست و اظهار کرد: این بیانیه فرمان جوان گرایی و گردش نخبگان است و می تواند مسیر انقلاب اسلامی و حرکت روبه جلوی آن را بیش از پیش هموار کند.

اسکندری در بخش دیگری از برنامه گام دوم رادیو گفت و گو تاکید کرد: نخستین توصیه مقام معظم رهبری، توجه به علم و پژوهش به عنوان لازمه حرکت تمدن ساز است یعنی ایشان حتی پیش از معنویت و اخلاق بر این مقوله تاکید می کنند، به این دلیل که دانش، پایه های اقتدار یک کشور است.

وی با تاکید بر اینکه علم تامین کننده امنیت ملی است، خاطر نشان کرد: هفته گذشته جوانان هوافضای سپاه توانستند خواب را از چشمان آمریکا بربایند که همه این اقدامات حاصل تلاش چند ساله انسان هایی چون شهید طهرانی مقدم بود.

قائم مقام دبیرکل هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی به رشد علمی 11برابری ایران نسبت به میانگین جهانی اشاره کرد و گفت: این موفقیت حاصل یک فعالیت بزرگ در دو دهه اخیر است که با هدایت مقام معظم رهبری شکل گرفته است.

اسکندری اضافه کرد: از لحاظ تولید مقالات پر استناد از رتبه 39 در سال 2011 به رتبه 21 در سال 2016 رسیدیم که یک رویداد عظیم است. همچنین بر اساس نظام رتبه بندی تایمز، تعداد دانشگاه های برتر ما در دنیا از صفر در سال های پیش از انقلاب به 18 دانشگاه در سال 2018 رسیده و همین موفقیت ها سبب رسیدن به رتبه 8 جهانی در پرتاب ماهواره شده است.

وی در پایان برنامه گام دوم رادیو گفت و گو تاکید کرد: ما باید برای تمدن اسلامی برنامه داشته باشیم و تلاش کنیم رشد علمی ایران به جهان اسلام و کشورهای منطقه مانند عراق تعمیم پیدا کند.

دسترسی سریع
گام دوم