سیاست نامه جمعه ها از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

سياست نامه

ناقدی در مصاحبه با رادیو گفت وگو: آمریکا در مقابل لبخند دیپلمات‌های ایرانی باز هم به دشمنی‌ است

کارشناس ارشد حوزه رسانه گفت: گاهی عوامل داخلی به بهانه عوامل خارجی در حوزه اقتصادی کارشکنی و خیانت می‌کنند و این مساله با مدیریت جهادی حل می‌شود، یعنی ریشه برخی مسائل در درون کشور است.

1398/05/26
|
13:00
|

برنامه "سیاست‌نامه" با موضوع (بیانیه گام دوم انقلاب و مدیریت جهادی) با حضور سید امیرعلی ناقدی، کارشناس ارشد حوزه رسانه روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

سیدامیرعلی ناقدی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، شرایطی که همه به آن اعتراف دارند چه افرادی که زمانی تاکید بر چنین وضعی را نوعی توهم می‌دانستند و سیاستمدارانی که سعی می‌کردند قرار گرفتن کشور را در شرایط جنگ سیاسی نوعی توهم بدانند و آنرا در میان تبلیغات سیاسی خود قرار می‌دادند و تصور می‌کردند که کل دشمنی دیگران با نظام به دلیل نحوه صحبت کردن ما با آنها برمی‌گردد و اکنون ما می‌دانیم که چگونه با دشمن صحبت کنیم، در حالی که قبل از ما سخن گفتن با کشورها را بلد نبودند! یا این‌که بگویند مهم این است که به طرف مقابل لبخند بزنیم، اما مهم این است که فهمیدیم آنها با لبخند هم دشمنی‌شان را ادامه می‌دهند.

وی افزود: بنابراین ما در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، چون دشمن در بحث جنگ نظامی فهمیده است که بخش نظامی جمهوری‌اسلامی در دست نیروهای انقلابی‌تری است و در آن بخش ساختارها و بنیادی ما خیلی زیاد منطبق با اصول انقلاب شکل گرفته است و دشمن در آن حوزه نمی‌تواند به ما خدشه‌ای وارد کند وگرنه از همان حوزه نیز به ما رحم نمی‌کرد و بر سر مردم ما بمب می‌ریخت و انواع و اقسام کارها را انجام می‌داد، همان‌طور که در همه سال‌های گذشته تلاش کرده کارهایی را به موازات جنگ نظامی و جنگ اقتصادی صورت بدهد.

کارشناس ارشد حوزه رسانه ادامه داد: لذا وقتی در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، باید این شرایط را با مدیریت جهادی کنترل کنیم، یعنی همان‌طوری که در شرایط نظامی مدیریت جهادی بهترین مدل برای مدیریت بحران بود، در شرایط جنگ اقتصادی نیز این مدیریت کارایی بسیار خوبی برای مدیریت وضعیت اقتصادی کشور دارد. به طوری که کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی تصریح کردند به دلیل اتفاقاتی که در چند سال اخیر روی داد از جمله وابسته کردن اقتصاد و معیشت جامعه به حوزه‌های خارجی و بیگانه ما قدری تاثیرپذیری‌مان از تکانه‌های اقتصادی که با مدیریت دشمن اتفاق افتاده، بیشتر شده است.

امیرعلی ناقدی گفت: در گذشته نیز مساله تغییر قیمت دلار در کشور روی داده بود، اما این تغییر قیمت باعث بالا رفتن سریع نرخ سایر کالاها نمی‌شد. اگرچه امروز تا رئیس‌جمهور آمریکا مصوبه‌ای درباره تحریم جمهوری‌اسلامی امضاء می‌کند، تاثیر آن‌را بلافاصله در بازار کشورمان می‌بینیم، البته عوامل دیگری در تغییر قیمت‌ها و بی‌ثبات بودن وضعیت اقتصاد ما تاثیر دارد که آن نیز به بحث مدیریت جهادی مربوط می‌شود. من نمی‌خواهم بگویم عوامل خارجی خیلی در اقتصاد ما تاثیر دارد، بلکه حتی گاهی عوامل داخلی نیز به بهانه عوامل خارجی در حوزه اقتصادی کارشکنی و خیانت می‌کنند و این مساله با مدیریت جهادی حل می‌شود، یعنی ریشه برخی مسائل در درون کشور است.

وی افزود: لذا باید این اعتقاد را پیدا کنیم که دشمن نمی‌تواند هیچ کاری بکند، اگر ما در درون مسائل و مشکلات را حل کنیم. مقام معظم رهبری در بیانات‌شان می‌فرمایند اتاق خزانه‌داری آمریکا اکنون اتاق فکری است که جنگ اقتصادی را علیه ما ترسیم می‌کند، یعنی دشمن به صورت دقیق و کاملا نظامی به مساله جنگ اقتصادی با جمهوری‌اسلامی نگاه می‌کند و گروه‌های شناسایی دارد و هر شرکت کوچک و خرده‌پایی هم بخواهد با ما در بحث دور زدن تحریم‌ها رابطه اقتصادی برقرار کند، ولو اینکه منفعتی به خودش برسد و منفعتی هم به جمهوری‌اسلامی برساند، سریع جلوی آن‌را می‌گیرند به طوری که گویی همه ساختار آمریکا از خزانه‌داری تا سنا و ... هماهنگ شدند تا با کوچک‌ترین ردی علیه ما مصوبه صادر و فشار اقتصادی بر ما را مضاعف کنند.

کارشناس ارشد حوزه رسانه در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: در چنین شرایطی مقابله با تحریم‌ها و مدیریت شرایط اقتصادی کشور در نگاه نخست به نحوه ادارک مدیران ما برمی‌گردد که ای کاش همه مدیران ما مانند مقام معظم رهبری عرصه را تیزبینی دریابند و رصد کنند. از طرفی اعتقاد به جنگ اقتصادی، ما باید نخست قبول کنیم در شرایط جنک اقتصادی قرار داریم، لذا وقتی رهبری سخنی بیان می‌کنند، خدای ناکرده از روی عدم اعتقاد یا دورویی فقط سرمان را به نشانه تائید تکان ندهیم، بلکه واقعا در عمل نشان دهیم در میدان جنگ هستیم.

دسترسی سریع
سیاست نامه