خیابان فرصت دوشنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو گفت و گو

خيابان فرصت

در سالروز پیروزی انقلاب؛ وابستگی کشور به غرب تا حد چشمگیری قطع شده است

استاندار بوشهر گفت : با افتتاح چندین طرح دانش بنیان ، بسیاری از قطعاتی که پیشتر از کشورهای دیگر تامین می شد در داخل ساخته می شود ، به این ترتیب بخش بزرگی از رشته وابستگی به دنیای غرب را قطع کردیم.

1398/11/22
|
09:12
|

برنامه " خیابان انقلاب " ویژه پیروزی انقلاب اسلامی در ارتباط تلفنی با عبدالکریم گراوند ، استاندار استان بوشهر روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

عبدالکریم گراوند در آغاز به پیشرفت استان بوشهر پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت : بسیاری از پروژه های استان که 20 سال و اندی است در حال خدمت رسانی به مردم است ، مایه مباهات هر نظام و حکومتی است.

وی افزود : تمدن صنعتی بزرگی در این استان با نام عسلویه شکل گرفته که پایتخت انرژی کشور است. این مجتمع 71 درصد از گاز کشور را تامین می کند و واحد های بزرگ پتروشیمی در آن شکل و میلیاردها دلار سرمایه گذاری برای آن صورت گرفته است.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد : مشکلات ، دشمنی ها ، کارشکنی هایی که بر علیه نظام رخ داده است و حتی تحریم های 41 ساله نیز نتوانستند ایران را فلج کنند و در همین سال ها و شرایط سخت ، نیروگاه اتمی بوشهر با توان هزار مگابایت به بهره برداری رسید.

گراوند به خودکفایی و تکیه بر توان داخلی تاکید کرد و گفت : در ابتدا هر پروژه ای وابستگی هایی ازلحاظ تکنولوژی ، نیروی انسانی و نصب تاسیسات در دریا وحود دارد اما امروز مدیریت و اجرای تمام فازها توسط متخصصان ایرانی صورت می گیرد.

وی از افتتاح تعدادی پروژه دانش بنیان توسط معاون علمی معاون رئیس جمهور خبر داد و گفت : بسیاری از قطعاتی که پیشتر از کشورهای اروپایی یا آسیایی مانند ژاپن تامین می شد در داخل ساخته می شود . به این ترتیب در سالروز پیروزی انقلاب و دهه فجر، بخش بزرگی از رشته وابستگی به دنیای غرب را قطع کردیم .

استاندار بوشهر در ادامه مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو ، طرح های دیگر استان در دهه فجر را برشمرد و اظهار کرد : بیش از هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های استان در نظر گرفته شده که 856میلیارد تومان صرف رساندن طرح ها به مرحله بهره برداری شده است و 347میلیارد تومان نیز اعتبار برای طرح هایی درنظر گرفته شده که در این دهه کلنگ زنی می شوند.

گراوند ادامه داد : استان بوشهر از سال 96 تا کنون حدود 317 درصد در زمینه گلخانه رشد و در حوزه آبیاری نوین 42 درصد افزایش سطح داشته است . البته بسیاری از پروژه ها به دلیل بزرگی و وسعت پس از دهه فجر و با حضور وزرا و اعضای کابینه افتتاح خواهد شد.

وی در خاتمه تاکید کرد : در همین یک سال اخیر که دشمن با تحریم ها به زعم خود ما را زمین گیر کرده است پیشرفت های بسیار چشمگیری حاصل شده است ، البته معیشت مردم را نادیده نمی گیریم اما چرخ حرکت کشور متوقف نشده است.

دسترسی سریع
خیابان فرصت