خبرگزاری دانشجو: غایبان سر جلسه كنكور هم امكان انتخاب رشته دارند

معاون اجرایی سازمان سنجش گفت: داوطلبانی كه سر جلسه كنكور غایب بودند و حتی داوطلبانی كه در كنكور ثبت‌نام نكردند می‌توانند در مرحله انتخاب رشته شركت كنند.

1401/05/19
|
12:47

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حسن مروتی، معاون اجرایی سازمان سنجش درمورد صفر تا صد تعیین رشته كنكور در سال 1401 در برنامه «صبح و گفتگو» اظهاركرد: سامانه ما از شب گذشته آماده‌ی انتخاب رشته داوطلبان پذیرفته شده در كنكور است.

وی افزود: این سامانه از 18 تا 22 مرداد به مدت پنج روز باز است تا داوطلبان انتخاب رشته خود را انجام دهند البته امكان دارد كه این مدت زمان را تمدید كنیم، اما داوطلبان سعی كنند كه در این پنج روز به نتیجه برسند و انتخاب رشته خود را به خوبی انجام دهند.

معاون اجرایی سازمان سنجش با بیان اینكه هیچ محدودیتی در انتخاب رشته وجود ندارد و هر داوطلب می‌تواند 150 رشته را انتخاب كند، گفت: داوطلبان هم می‌توانند رشته‌هایی كه آزمون دادند و در آن مجاز شدند و هم رشته‌هایی كه صرفاً با سابقه تحصیلی است را انتخاب كنند.

مروتی متذكرشد: داوطلبانی كه سر جلسه كنكور غایب بودند و حتی داوطلبانی كه در كنكور ثبت نام نكردند می‌توانند در مرحله انتخاب رشته شركت كنند و از رشته‌های صرفاً با سابقه تحصیلی انتخاب رشته خود را انجام دهند.

وی تأكید كرد: داوطلبان برای انتخاب رشته از رشته‌های صرفاً با سابقه تحصیلی دقت كنند كه معدل خود را دقیق اعلام كنند تا در پذیرش دانشگاه دچار مشكل نشوند.

مروتی از پیش بینی سامانه مجازی انتخاب رشته در تارنمای سازمان سنجش سخن گفت و افزود: داوطلبان با هزینه 19 هزار و 600 تومان می‌توانند وضعیت خود را در بین 300 رشته ملاحظه كنند و بر اساس علایق خود، رشته‌های مورد نظر خود را انتخاب كنند.

در ادامه، شكوهی مدیركل دفتر طرح و آمار سازمان سنجش كشور گفت: ما در مجموع یك میلیون و 306 هزار و 980 نفر داوطلب حاضر در جلسه كنكور داشتیم.

وی افزود: به جز گروه تجربی كه 65 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شدند در مابقی گروه‌ها 99 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته هستند.

مدیركل دفتر طرح و آمار سازمان سنجش كشور خاطرنشان كرد: همه داوطلبان حتی كسانی كه در جلسه كنكور شركت نكردند هم برای انتخاب رشته می‌توانند رشته تحصیلی صرفاً براساس سوابق تحصیلی را انتخاب كنند.

شكوهی عنوان كرد: كسانی كه در كنكور 1401 ثبت نام نكرده بودند و حائز شرایط هستند می‌توانند ثبت نام كنند و از رشته‌های صرفاً با سابقه تحصیلی، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

این مقام مسئول به داوطلبان توصیه كرد كه در چیدمان انتخاب رشته خیلی دقت و چند بار چك كنند و خودشان روی خروجی انتخاب رشته نظارت داشته باشند.

دسترسی سریع