خبرگزاری آریا: دانش آموزان با اضافه‌وزن شناسایی می‌شوند

خبرگزاری آریا- معاون تربیت‌بدنی و سلامت : در سال تحصیلی آینده، آموزش‌وپرورش 14 میلیون دانش‌آموز را غربالگری می‌کند تا تعداد دانش‌آموزانی که چاق هستند و یا اضافه‌وزن دارند، مشخص شود.

1399/05/15
|
13:52

به گزارش خبرگزاری آریا، آقای مهرزاد حمیدی گفت: با ادامه گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور این امکان به مانند قبل وجود ندارد که دانش آموزان بتوانند به‌صورت حضوری از امکانات ورزشی وزارت آموزش‌وپرورش استفاده کنند. در همین راستا تلاش کرده‌ایم که خلأ فعالیت حرکتی دانش آموزان را از طریق آموزش‌های مجازی و ارتباطی که با دانش‌آموزان و والدین آن‌ها برقرار می‌کنیم، برطرف کنیم.

وی بابیان اینکه اکنون در شبکه شاد 4 کانال در خصوص تربیت‌بدنی فعالیت می‌کند، ادامه داد: یکی از این کانال‌ها، کانال «تربیت‌بدنی و سلامت» است.

آقای حمیدی همچنین بابیان اینکه کانال «کانون‌های ورزشی» یکی دیگر از این کانال‌ها است، گفت: در این کانال تلاش شده که رشته‌هایی، چون والیبال، فوتبال، هندبال، تنیس روی میز، بدمینتون و حرکات اصلاحی را به دانش آموزان آموزش دهیم و در همین راستا استان‌ها از طریق بهترین مربیان ورزشی خود فیلم‌های کوتاهی در مورد آموزش تکنیک‌های فعالیت‌های ورزشی ذکر شده تهیه‌کرده‌اند تا دانش آموزان بتوانند از طریق این فیلم‌های کوتاه آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت با بیان اینکه آموزش‌ها در این کانال به سه دسته آموزش مبتدی، نیمه پیشرفته و پیشرفته تقسیم شده است، ادامه داد: همچنین به دانش آموزان یاد داده‌ایم که چگونه از وسایل داخل منزل برای انجام این فن‌های آموزشی استفاده کنند.

آقای حمیدی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از800هزار نفر عضو کانال تربیت بدنی و سلامت، شبکه شاد هستند، گفت: همچنین در این شبکه، باشگاه بدنسازی به منظور آموزش حرکات قدرتی، سرعتی و استقامت عضلات ایجاد شده و دانش آموزان می‌توانند در منزل این تمرین‌ها را انجام دهند.

وی بابیان اینکه کانال «تغذیه سالم، وزن سالم» نیز در شبکه شاد ایجاد شده است، افزود: در صدد هستیم که در سال آینده تحصیلی 14میلیون دانش‌آموز را غربالگری کنیم تا تعداد دانش‌آموزانی که دارای اضافه‌وزن و چاقی هستند، مشخص شود و در این زمینه به مدارس و همچنین والدین آگاهی‌های بیشتری ارائه دهیم.

آقای حمیدی با بیان اینکه حدود 2 و 21 صدم درصد دانش آموزان چاق هستند و شاید در ایام تعطیلی مدارس این آمار افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: به‌صورت میانگین حدود 10 درصد از دانش آموزان نیز اضافه‌وزن دارند.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از رادیو گفت و گو، معاون تربیت‌بدنی و سلامت گفت: اگر مدارس در سال آینده تحصیلی در مناطق قرمز تشکیل نشوند دانش آموزان با کمک خانواده‌های خود می‌توانند از طریق نرم افزار‌هایی که در شبکه شاد بارگذاری می‌شود وزن خود را کنترل کنند و به انجام فعالیت‌های ورزشی بپردازند.

دسترسی سریع