مشاور فضای مجازی در صدا و سیما:

ماهواره ها سیاست های خود را از دوران کودکی آغاز می کنند

دکتر حسن نجفی در برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از شبکه رادیویی گفت و گو اظهار داشت: اکثر سریال های ماهواره بر افراد 40 سال به بالا متمرکز بوده و سعی در تغییر سبک زندگی این قشر را دارند.

برنامه "گفت و گوی اجتماعی "با موضوع بررسی ماهواره و تاثیرات آن بر سبک زندگی و با حضور دکتر حسن نجفی (استاد دانشگاه امام صادق و مشاور فضای مجازی در صدا و سیما) و دکتر ناصر فخاری (رییس دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر حسن نجفی در خصوص تهاجم فرهنگی گفت: امروزه اتفاقات بسیار زیادی در حال رخ دادن است که در تغییر سبک زندگی انسان ها موثر است.

وی همچنین در ادامه افزود: برخی از کانال های ماهواره ای برنامه ریزی های خود را در حوزه ی مد و پوشاک از دوران کودکی با مخاطبان خود آغاز کرده و پیش می برند. به طور کلی می توان گفت که هدف گیری ماهواره از دوران کودکی شروع شده و در جوانی به اوج خود می رسد، با این حال در این نقطه تمام نشده و تا سنین بالاتر ادامه پیدا می کند.

استاد دانشگاه امام صادق با اشاره به سریال های متعدد ماهواره ای، توضیح داد: اکثر سریال  های ماهواره بر افراد 40 سال به بالا متمرکز بوده و سعی در تغییر سبک زندگی این قشر را دارند.

در بخش دیگر برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر ناصر فخاری با اشاره به تعریف مد گفت: انتخاب سلیقه ی زودگذر و شیوه ی رفتاری زودگذر را مد می گویند، و این موضوع همین رفتاری است که امروزه صورت می گیرد.

وی همچنین در ادامه افزود: مد به هیچ عنوان به معنای تنوع سلیقه نیست.

رییس دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی در خصوص شرع اسلامی و رابطه ی آن با مد، اظهار داشت: در شرع اسلامی باید مد و پوشاک بر گونه ای انتخاب شود که خارج از تورج لباس در بدن موجب خود نمایی و عاملی برای ایجاد فساد نشود.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

برای شنیدن فایل صوتی این برنامه دکمه پخش را کلیک کنید

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی