توسط یک کارشناس مسائل فرهنگی انجام شد

انتقاد ازسکوت رسانه ها و دستگاه دیپلماسی کشور در برابراتهام زنی های برخی از رسانه های عربی به زوار اربعین حسینی

یک کارشناس مسائل فرهنگی، با اشاره به جوسازی رسانه‌های وابسته به وهابیت وآل سعود در ارتباط با راهپیمایی اربعین حسینی و اتهام زنی آنها به زوار امام حسین گفت: متأسفانه در داخل کشور به آن نحو که انتظار می‌رفت در برابر این هجمه‌ها واکنش شایسته و بایسته‌ای نشان داده نشده است.

حمیدرضا مقدم‌فر، با اشاره به عظمت راهپیمایی اربعین امسال در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، تصریح کرد: رسانه‌های غربی به مانند چند سال گذشته تلاش کردند که این اتفاق عظیم را سانسور کنند و پوشش خبری ندهند. گرچه از گوشه و کنار ابعاد عظیم این حماسه به اطلاع افکار عمومی جهان  رسانده شد و آنها نتوانستند به تمام اهدافی که در این ارتباط دنبال می‌کردند، دست پیدا کنند.

این کارشناس مسائل رسانه با اشاره به بداخلاقی برخی از رسانه‌های وابسته به جریان وهابیت و آل سعود در برابر این حادثه عظیم، اظهار کرد: متأسفانه در داخل کشور واکنش‌های شایسته و بایسته را نسبت به این اتهام زنی ها از سوی رسانه ها و دستگاه دیپلماسی کشورشاهد نبودیم .

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی  نمادی از وحدت جهان اسلام است چرا که در آن علاوه بر شیعیان ،اهل سنت نیز حضور دارند، ادامه داد: حتی می‌توان گفت این حماسه فراتر از مسلمانان است چرا که تعدادی از مسیحیان نیز هرساله تلاش می‌کنند در این مراسم شرکت داشته باشند.

این کارشناس فرهنگی با اشاره به اینکه دشمنان تلاش می‌کنند اسلام واقعی را قلع و قمع کنند و در برابر ‌آن تسنن آمریکایی و تشیع انگلیسی را ترویج دهند، افزود : آنها این اقدامات را با کمک شایعات و دروغ‌پردازی‌ها به پیش می‌برند و تلاش دارند که اسلامی دروغین را در عرصه جهانی ترویج دهند .

برای شنیدن فایل صوتی این برنامه دکمه پخش را کلیک کنید

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی