در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد:

محصولات داخلی کشور نباید دارای ممیزی باشند

مهندس بابک کرباسچی در برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو اظهار داشت: صنعت بازی های رایانه ای در کشور می توانست با سیاست گذاری های صحیح با تولید زرد و ممیزی مواجه نشود.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی فضای مجازی و بازی های رایانه ای و با حضور مهندس بابک کرباسی (فعال حوزه ی بازی های رایانه ای) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه مهندس بابک کرباسی با اشاره به ممیزی های موجود در ایران، گفت: محصولات داخلی کشور امروزه نباید دارای ممیزی باشند، به طوری که تولید محصولات زرد باید متوقف شوند.

وی همچنین در ادامه افزود: صنعت بازی های رایانه ای در کشور می توانست با سیاست گذاری های صحیح با تولید زرد و ممیزی مواجه نشود.

این فعال حوزه ی بازی های رایانه ای با اشاره به قانون کپی رایت بازی های رایانه در کشور، اظهار داشت: بخش مهمی از موضوع نظارت خانواده ها بر سرگرمی های کودک در حوزه کپی رایت صورت می گیرد.

وی با اشاره به محیط گسترده ی فضای مجازی در کشور، عنوان کرد: فضای مجازی و اینترنت در بسیاری از کشورهای جهان با گستردگی و بدون محدودیت در اختیار افراد قرار نمی گیرد.

مهندس بابک کرباسچی در ادامه اضافه کرد: در بسیاری از کشورهای جهان والدین فرزندان، موظف و متعهد به اعمال فرزندان خود در فضای مجازی هستند، به طوری که والدین در قبال رفتار نادرست کودکان مقصر شناخته می شوند.

وی با اشاره به سطح سواد دیجیتال خانواده در کشور، خاطر نشان کرد: عدم کنترل و مدیریت صحیح فضای مجازی و بازی های رایانه ای در فرزندان از بی سوادی والدین در حوزه ی دیجیتال ناشی می شود.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود؛

برای شنیدن فایل صوتی این برنامه دکمه پخش را کلیک کنید

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی