آیت الله دری نجف آبادی:

مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ظرفیت بالایی برای جمع بندی در مسایل را داشتند

آیت الله دری نجف آبادی در ویژه برنامه "یار انقلاب" رادیو گفت و گو گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی چه از نظر هوش و استعداد و چه از نظر سوابق و حتی رفتن در زندان ها و کارهای اجتماعی که انجام داده بود تجربه قوی و غنی و ظرفیت بالایی برای جمع بندی مسایل و تصمیم نهایی و توافق نسبی در مسایل مختلف داشتند.

آیت الله دری نجف آبادی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ویژگی های مدیریت درست و مناسب عنوان کرد: برای مدیریت یکی از ویژگی های خیلی مهم داشتن شرح صدر و ظرفیت بالا و قدرت تحمل نقد و انتقاد و عتاب و خطاب غیره شنیدن است. همچنین قدرت جمع بندی مسایل و قدرت تعامل و تفاعل در مجلس شورای اسلامی در خبرگان رهبری و در مجمع تشخیص مصلحت با افکار مختلف و اندیشه های مختلف است و یک جمع بندی صحیحی تا توافقی حاصل شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی چه از نظر هوش و استعداد و چه از نظر سوابق و حتی رفتن در زندان ها و کارهای اجتماعی که انجام داده بود تجربه قوی و غنی و ظرفیت بالایی برای جمع بندی مسایل و تصمیم نهایی و توافق نسبی در مسایل مختلف داشتند.

وی با اشاره به نحوه مدیریت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان داشت: ایشان ممکن بود نظری داشتند اما مجال می دادند حدود چهل نفر در مجمع تشخیص مصلحت نظام هر کدام نقطه نظرات خودشان را می دادند و نهایتا جمع بندی می شد و بعد تصمیم نهایی گرفته می شد.

برای شنیدن فایل صوتی این برنامه دکمه پخش را کلیک کنید

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی