معاون پارلمانی رئیس جمهور:

آیت الله هاشمی شخصیتی تکلیف گرا بود

حسینعلی امیری در مصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از چهره های محبوب نظام و انقلاب بود که مردم به ایشان علاقه مند بودند، گفت: ایشان در دوران حیات خود مصلحت نظام، انسجام ملی، اعتماد ملی و وحدت ملی را همواره مدنظر داشتند.

وی در "بدون خط خوردگی" با بیان اینکه ایشان به عنوان یک شخصیت تکلیف گرا در مواقع مختلف و در مقاطع حساس نظام  وارد صحنه می شدند ، تاکید کرد: یکی از دغدغه آیت الله هاشمی رفسنجانی توجه به انسجام ملی و وحدت ملی بود. چنان که این موضوع را نیز در مراسم تشییع جنازه ایشان مشاهده کردیم.

امیری با بیان اینکه در روز سه شنبه  میلیون ها نفر در مراسم تشییع ایشان شرکت کردند، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی به انقلاب بسیار دل بسته بودند و یکی از دغدغه های اصلی شان رعایت اعتدال با حفظ وحدت در بین مردم بود.

این عضو دولت ، با بیان اینکه آیت الله هاشمی یک روحانی مدیر و مدبر بود و به نحوی که  می توان گفت مدیریت در ذات ایشان بود، در بخش دیگری از صحبت های خود به مسئولیت های مختلف هاشمی در دوران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس تشخیص مصلحت نظام بسیار حکیمانه، منصفانه و با خردورزی رفتار می کردند. اجازه بحث و گفت‌وگو به تمام کسانی که در جلسه حضور داشتند می دادند و به طور کلی خرد جمعی و نظر کارشناسی برای ایشان مهم بود.

امیری ادامه داد: در طول چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی ایشان هر جا که لازم بود، به عنوان شخصی تکلیف گرا عمل کرده و حتی می توان گفت ایشان جلوتر از زمان خودشان بودند و به آینده بسیار می اندیشدند.

برای شنیدن فایل صوتی این برنامه دکمه پخش را کلیک کنید

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی