با اشاره به کارشکنی های آمریکایی ها درروند اجرای برجام :

در صورت نقض برجام ازسوی یکی اعضا، دیگر کشورهای عضو باید با آن برخورد کنند

یک کارشناس مسائل بین‌الملل، با اشاره به برگزاری ششمین نشست کمیسیون برجام در وین گفت:‌ در پیوست چهارم برجام ، چارچوبی در ارتباط با کمیسیون مشترک برجام در نظر گرفته شده است .

محمد حسن دریایی، در مصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌و‌گو، با اشاره به برخی از وظایف کمیسیون مشترک برجام ادامه داد: این کمیسیون می‌تواند کارگروه هایی را در ذیل خود ایجاد کند و ترکیب آن متشکل از نمایندگان ایران و گروه 5+1 است .

وی با اشاره به نامه چندی پیش محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا جهت برگزاری ششمین کمیسیون مشترک برجام افزود: پیشنهاد برگزاری این کمیسیون از سوی ایران مطرح شد و موضوع اصلی آن بحث تحریم‌ها و چگونگی برداشتن آن ها علیه ایران است.

وی با اشاره به اعتراضات ایران در ارتباط با نحوه رفتاربرخی از کشورهای عضو گروه 5+1 به خصوص آمریکا در ارتباط با انجام تعهداتشان و رفع تحریم‌ها علیه ایران افزود:‌ پیش از برگزاری کمیسیون مشترک در سطح معاونین بحث های کارشناسی انجام شد و بین هیأت ها نیز ملاقات هایی صورت گرفت.

دریایی با بیان اینکه برنامه چندی پیش وزیر امورخارجه به مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا آمده بود که باید طرف های مقابل تعهدات خود را عمل کنند چرا که ایران به تعهداتش عمل کرده است و در این مسیر گام برداشته است، افزود: اگر نقض عهدی از طرف یکی اعضا وجود دارد باید دیگر اعضا با این نقض عهد برخورد کنندو موانعی که در راه استفاده ایران از برجام وجود دارد را رفع کنند.

برای شنیدن فایل صوتی این برنامه دکمه پخش را کلیک کنید

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی