نماینده مردم بندرعباس:

نگاه مجلس در تصویب بودجه سال 96 محرومیت زدایی بود

حسین هاشمی تختی با بیان اینکه نگاه مجلس در بحث محرومیت زدایی بود، گفت: به نسبت سال های گذشته که دو درصد درآمد نفت به مناطق نفت خیز و مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص داده می شد برای سال 96 سه درصد در نظر گرفتیم.

برنامه "بهارستان" رادیو گفت و گو با موضوع نگاهی به بودجه 96 نقطه قوت و نقاط ضعف آن و با حضور حسین هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

حسین هاشمی تختی با اشاره به روندی که برای تصویب بودجه سال 96 صورت گرفت، گفت: بودجه بعد از ینکه وارد مجلس شد، کمیسیون تلفیق تشکیل شد و جرح و تعدیلی که باید در رابطه با آن صورت بگیرد توسط این کمیسیون که عصاره ای از نمایندگان مجلس هستند انجام شد و به صحن علنی آمد.

وی یکی از شاخصه های بودجه سال 96 را وجود هماهنگی بین مجلس و دولت دانست و اظهار داشت: معمولا آن مصوباتی که هم نظر کمیسیون و هم نظر نماینده دولت مثبت بود، تصویب می شد و این یکی از شاخصه های خیلی خوبی بود که در این دوره در بحث بودجه کشور داشتیم.

نماینده مردم بندرعباس با بیان اینکه نگاه مجلس در بحث محرومیت زدایی بود، ابراز داشت:  به نسبت سال های گذشته که دو درصد درآمد نفت به مناطق نفت خیز و مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص داده می شد برای سال 96 سه درصد در نظر گرفتیم و جدا از بودجه ای که برای استان ها در نظر گرفته می شود، مازاد بر آن تحقق پیدا کرد.

وی ادامه داد: راه های روستایی، یکی از دغدغه هایی بود که مد نظر بود و بودجه خوبی اختصاص داده شد. چون یکی از نکات خوبی که مد نظر مجلس است و دولت هم قطعا بر این موضوع اهتمام دارد، این است که ما بتوانیم رفاه و به خصوص راه های مواصلاتی را به مناطق روستایی اضافه و توسعه دهیم تا جمعیت ما از روستا به شهر مهاجرت نکنند.

هاشمی تختی با اشاره به کاهش آب های زیرزمین بیان داشت:  می دانیم که در کل کشور با کمبود آب مواجه هستیم و رویکردی که دولت دارد و مجلس هم در این راستا نظرش مثبت است استفاده از آب شیرین کن در دریاها است. علی رغم اینکه ما کمبود آب داریم اما برای تامین آب شرب مناطق روستایی رقم خیلی خوبی در حدود 990 هزار میلیارد تومان را برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص مصوباتی که در خصوص قشرهای آسیب پذیر جامعه در بودجه به تصویب رسیده گفت: برای بخش های کمکی مثل کمیته امداد و بهزیستی رقم خوبی امسال گذاشته شد تا مستمری بیشتری را به افراد نیازمند و اقشار آسیب پذیر اختصاص دهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوباتی که در این رابطه با این کمیسیون به تصویب رسیده است، عنوان کرد: یکی از مصوباتی که هم کمیسیون تلفیق و هم مجلس به آن رای داد این بود که ما به سمت شهرهای کوچک و مناطق روستایی برویم و توجه بیشتری به این مناطق شود و برای عمران و آبادانی، بودجه و اعتبارات بیشتر در اختیار بنیاد مسکن، دهیاری ها و بخشداری ها گذاشته شود.

قابل ذکر است، برنامه "بهارستان" پنج شنبه ها ساعت 13:30 از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی این برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی